statistika.webstranka.sk
02.08.2009 09:42:25 VODNÉ PÓLO-MS: Zlato po dráme pokutových hodov pre Srbov - súhrn
<< staršia<< všetky >>novšia >>
RÍM 2. augusta (SITA) - Majstrami sveta vo vodnom póle sa v súťaži mužov stali reprezentanti Srbska. Vo finálovom súboji v rámci svetového šampionátu v plaveckých športoch v Ríme Srbi zdolali Španielov po veľkej dráme 7:6 až po strelách z pokutových hodov. V riadnom hracom čase sa zápas skončil 6:6 a po predĺžení 7:7. Rozhodujúci pokutový hod premenil Milan Aleksič.
Na obhajcov titulu z Melbourne Chorvátov zostal v Ríme bronz. Zverenci Ratka Rudiča tak v porovnaní s predchádzajúcim svetovým šampionátom v Melbourne klesli o dve pozície. Chorváti v zápase o 3. miesto zdolali strieborných medailistov z OH 2008 Američanov 8:6. Reprezentanti Chorvátska celú prvú polovicu duelu prehrávali, no po zmene strán otočili vývoj zápasu.

Výsledok - finále:
Srbsko - Španielsko 7:7 po predĺžení (3:2, 0:0, 1:2, 2:2 - 1:1, 0:0) - na pokutové hody 7:6
Góly: Udovičič 3, Filipovič 2, Pijetlovič a Radjen po 1 - Garcia 5, Molina 2.
Presilovky: 12/2 - 11/4, pokutové hody: 0 - 1/1, rozhodovali: Margeta (Slovin.) a Koganov (Azerb.), 5400 divákov.

Skóre zaujímavého duelu otvoril Srb Udovičič, no na druhej strane z pokutového hodu vyrovnal Garcia. Udovičič poslal počas presilovky Balkáncov do vedenia a necelú polminútu pred prvým klaksónom upravil už na 3:1, ale sekundu pred koncom I. štvrtiny znížil svojim druhým gólom v zápase Garcia. Po bezgólovej druhej časti sa Španielom podarilo vyrovnať, počas presilovky sa presadil dovtedy jediný úspešný strelec Španielska Garcia a začínalo sa odznova. Na druhej strane hneď z ďalšieho útoku poslal Srbov do vedenia Filipovič, no Molina opäť vyrovnal. V štvrtej osemminútovke sa Srbi dostali do dvojgólového vedenia zásluhou presných zásahov Filipoviča a Pijetloviča, ale snaživí Španieli znížili Garciom a 11 sekúnd pred koncom ten istý hráč vyrovnal na 6:6. V prvom predĺžení Španielsko vyhrávalo, keď v presilovke prekonal srbského brankára Sora Molina, Radjen však upravil na 7:7 a takýmto výsledkom sa skončilo celé predĺženie. Rozhodnúť tak museli až na pokutové hody. Po piatich sériách bol stav nerozhodný 3:3 a v nasledujúcich troch sériách bolo 6:6. Vzápätí však Španiel Mallarach neuspel a Milan Aleksič v súboji s Aguilarom nezaváhal a zabezpečil titul pre Srbov.

Ďalšie sobotňajšie výsledky:
o 3. miesto:
Chorvátsko - USA 8:6 (2:3, 1:1, 2:0, 3:2)
Góly: Obradovič a Barac po 2, Burič, Boškovič, Buslje a Hinič po 1 - Azevedo 2, Varellas, Alexander, Powers a Krumpholz po 1.

o 5. miesto:
Maďarsko - Nemecko 9:6 (4:1, 1:0, 3:1, 1:4)
Góly: Hosnyanszky 3, Szivos, Madaras, Varga Denes, Varga Daniel, Kiss a Kis po 1 - Politze 3, Savic, Real, Oeler po 1

o 7. miesto:
Rumunsko - Kanada 9:6 (2:1, 1:1, 3:3, 3:1)
Góly: Radu, Georgescu a Mateiguimann po 2, Andreidina, Busila a Iosep po 1 - Marks a Graham po 2, Constantin-Bicari a Diggle po 1

Konečné poradie: 1. Srbsko, 2. Španielsko, 3. Chorvátsko, 4. USA, 5. Maďarsko, 6. Nemecko, 7. Rumunsko, 8. Kanada, 9. Čierna Hora, 10. Austrália, 11. Taliansko, 12. Čína, 13. Brazília, 14. Macedónsko, 15. Juhoafrická republika, 16. Kazachstan.