www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
05.01.2010 07:33:50 Slováci o ME 2010 aj proti vicemajstrom sveta
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 5. januára (SITA) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia sa v kvalifikácii o postup na ME 2010 do Záhrebu stretne 30. apríla - 2. mája v Istanbule v A-skupine s úradujúcim vicemajstrom sveta Španielskom, domácim Tureckom a Maltou. Favoritom skupiny budú Španieli, zverenci trénera Romana Poláčika pravdepodobne zabojujú o druhú miestenku s hostiteľmi. V kvalifikačnej B-skupine sa v Aténach predstavia domáce Grécko, Macedónsko, Slovinsko a Francúzsko. V C-skupine v Oradei budú hrať domáce Rumunsko, Rusko, Holandsko a Veľká Británia.
Samotný kontinentálny šampionát sa uskutoční od 29. augusta do 11. septembra v hlavnom meste Chorvátska. Slováci sa prebojovali na predchádzajúci záverečný turnaj do španielskej Málagy, na ktorom napokon v júli 2008 obsadili poslednú 12. priečku. Z každej kvalifikačnej skupiny teraz postúpia na kontinentálny šampionát dva najvyššie umiestnené tímy. Účasť má automaticky istú domáce Chorvátsko a na základe umiestnenia na ostatných ME si ju zabezpečili aj obhajca titulu Čierna Hora, Srbsko, Maďarsko, Taliansko a

Žreb kvalifikácie o postup na ME 2010 vodných pólistov (hrá sa 30. apríla - 2. mája, šampionát je na programe 29. augusta - 11. septembra):
A-skupina (Istanbul/Turecko): Španielsko, Slovensko, Turecko, Malta
B- skupina (Atény/Grécko): Grécko, Macedónsko, Slovinsko, Francúzsko
C- skupina (Oradea/Rumunsko): Rumunsko, Rusko, Holandsko, Veľká Británia


fr;ko
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.