www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
27.08.2010 10:57:19 Od nedele v Záhrebe ME mužov aj žien
<< staršia<< všetky >>novšia >>
ZÁHREB 27. augusta (SITA) - Hráči Čiernej Hory a reprezentantky Ruska budú od nedele v chorvátskom Záhrebe obhajovať zlaté medaily na kontinentálnom šampionáte vo vodnom póle, ktoré získali pred dvoma rokmi v španielskej Malage. Tohtoročné majstrovstvá Európy sa budú konať bez účasti slovenského výberu, ktorý na prelome apríla a mája neuspel v kvalifikácii, keď v tureckom Istanbule dosiahol v konkurencii ďalších troch krajín iba jedno víťazstvo. Miestenku na ME si v kvalifikácii vybojovalo šesť národných výberov: okrem Španielska a Turecka zo "slovenskej" A-skupiny aj Grécko, Macedónsko, Rumunsko a Rusko.
Cesta Čiernohorcov za obhajobou bude nesmierne náročná, keďže v základnej A-skupine budú ich súpermi aj domáci Chorváti s vysokými ambíciami a prienik medzi najlepších plánujú aj Taliani či Španieli. V B-skupine si na postup "brúsia zuby" úradujúci majstri sveta Srbi, olympijskí víťazi Maďari či Nemci, bez šance na úspech nie sú ani Gréci a Rusi.
V ženskej časti sa hráčky Ruska popasujú o postup medzi najlepšie výbery aj s domácimi Chorvátkami, no ich najväčšími konkurentkami budú Talianky a Grékyne. Olympijské víťazky z Pekingu 2008 Holanďanky sa v B-skupine stretnú so striebornými medailistkami z ME 2008 Španielkami aj bronzovými z ostatného kontinentálneho šampionátu Maďarkami.

Zloženie základných skupín na vodnopólových ME v chorvátskom Záhrebe (29. augusta - 11. septembra 2010):
MUŽI
A-skupina: Čierna Hora, Chorvátsko, Taliansko, Rumunsko, Španielsko, Turecko
B-skupina: Srbsko, Maďarsko, Nemecko, Grécko, Rusko, Macedónsko

ŽENY
A-skupina: Rusko, Chorvátsko, Taliansko, Grécko
B-skupina: Španielsko, Maďarsko, Holandsko, Nemecko


fr;ru
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.