www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
08.09.2010 21:55:19 ME žien - Hráčky Grécka vyzvú vo finále Rusky - súhrn
<< staršia<< všetky >>novšia >>
ZÁHREB 8. septembra (SITA) - Finalistkami majstrovstiev Európy v chorvátskom Záhrebe sa stredajšími víťazstvami stali reprezentantky Grécka a Ruska. Obhajkyne zlatých medailí Rusky v semifinále zdolali hráčky Holandska 10:7, Grékyne bez väčších problémov vyhrali nad Taliankami 10:5.
Reprezentantky Grécka sa do finále kontinentálneho šampionátu prebojovali prvýkrát v histórii. Ich doterajším maximom na ME boli štvrté miesta z Viedne 1995 a Budapešti 2001. Na predchádzajúcich majstrovstvách Európy obsadili 6. priečku. Grékyne si už v úvodnej štvrtine vytvorili trojgólový náskok a vedenie si až do konca duelu s prehľadom udržali, dokonca ho zvýšili na rozdiel piatich gólov. "Neočakávali sme až tak hladké víťazstvo nad Taliankami. V dnešnom zápase sme hrali výborne v obrane. Sme veľmi radi, že sme po prvýkrát v histórii postúpili do finále. Večer možno budeme trochu oslavovať, no predovšetkým sa musíme sústrediť na finálové stretnutie," povedal po zápase grécky tréner Georgios Morfesis.
Aj hráčky Rusky nedovolili súperkám v semifinálovom zápase ani raz viesť a napokon triumfovali 10:7. Už pred poslednou štvrtinou viedli o tri góly a tento náskok si udržali až do konca. Zápase Rusko - Holandsko sa začal o hodinu neskôr oproti pôvodnému plánu, keďže ponad areál s otvoreným súťažným bazénom sa prehnala búrka. "Zápas bol o niečo jednoduchší, ako sme očakávali. Holanďanky hrali podľa pčakávani dosť agresívne, ale náš tím predviedol najmä v obrane výborný výkon a vyhral," zhodnotila kapitánka ruského výberu Sofia Konuchová.
V stretnutí o konečné 5. miesto triumfovali Maďarky nad Španielkami 10:7. Maďarské reprezentantky síce počas celého duelu viedli, no Španielky niekoľkokrát dokázali znížiť na rozdiel jediného gólu, no na obrat im už sily nestačili.

Súhrn výsledkov stredajších zápasov na majstrovstvách Európy žien vo vodnom póle v chorvátskom Záhrebe:

semifinále:
Taliansko - Grécko 5:10 (0:3, 2:4, 2:1, 1:2)
Góly: Garibottiová 2, Abbateová, Bianconiová a Cottiová po 1 - Gerolymouová 4, Tsoukalová, Psouniová, Avramidouová, Roumpesiová, Natonakouová a Larová po 1

Rusko - Holandsko 10:7 (3:1, 3:3, 2:1, 2:2)
Góly: Prokofievová 3, Sobolevová a Ivanovová po 2, Konuchová, Ryžovová-Aleničevová a Beliejavová po 1 - Van Belkumová 3, Caboutová 2, Smitová a Hakhverdianová po 1.

o 5. miesto:
Maďarsko - Španielsko 10:7 (3:0, 2:4, 3:2, 2:1)
Góly: Á. Valkaiová 3, Bujková a Kistelekiová po 2, Takácsová, Dravúczová a Keszthelyiová po 1 - Meseguerová 3, Gilová, Mirandová, Blasová a Garcíová po 1.


sz;fr
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.