www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
27.09.2010 13:30:57 ČH Hornets Košice v Eurolige do Rijeky - dopln.
<< staršia<< všetky >>novšia >>
LUXEMBURG 27. septembra (SITA) - Hráči ČH Hornets Košice sa predstavia v 2. fáze kvalifikácie vodnopólovej Euroligy 2010/2011 v chorvátskej Rijeke. Žreb v Luxemburgu priradil košických "sršňov" do H-skupiny spolu s domácim klubom Primorje Erst Banka Rijeka, čiernohorským tímom Primorac Kotor a gréckym celkom Panionios GSS Atény. Turnaj sa uskutoční v termíne od 8. do 10. októbra 2010.
"Dostali sme veľmi ťažkú skupinu, ale v tejto fáze si už ťažko vyberieme ľahkého súpera. Domáci majú veľmi kvalitný káder, to isté platí aj o Kotore. Súpisku gréckeho mužstva ešte nepoznám, ale tiež asi nemajú zlých hráčov. V každom prípade nepôjdeme do Chorvátska v porazeneckej nálade a na slovenské vodnopólové pomery sa pokúsime o zázrak," povedal pre agentúru SITA tréner Košičanov Róbert Kaid a pokračoval: "Aj napriek tomu, že sa nebude hrať v Košiciach, do Rijeky sa veľmi teším. Je to moje milované pôsobisko, niekoľko rokov som tam hrával, mám naň krásne spomienky."
Hráčov ČH Hornets Košice čaká v Rijeke aj súboj s víťazom prestížnej Euroligy zo sezóny 2008/2009. V kádri vtedajšieho Primoracu Kotor figuroval aj Juraj Zaťovič, ktorý v súčasnosti hráva euroligové zápasy za ČH Hornets Košice. "Samozrejme som spozornel, keď som sa dozvedel, že budeme hrať proti Kotoru. Od môjho pôsobenia v tomto tíme sa káder príliš nezmenil, zostala v ňom väčšina chalanov. Primorac aj Rijeka majú výborné kádre priam nabité veľkými menami, preto bude veľmi náročné v Chorvátsku niečo uhrať. Každopádne tam nepôjdeme s veľkými očami, ale ani v porazeneckej nálade. Budeme tam chcieť ukázať, že sme oprávnene postúpili z 1. fázy kvalifikácie, a že vodné pólo hrať vieme," prezradil pre SITA dvadsaťsedemročný Juraj Zaťovič.

Výsledok žrebu 2. fázy kvalifikácie vodnopólovej Euroligy mužov v sezóne 2010/2011 - turnaje sa uskutočnia od 8. do 10. októbra:
E-skupina (Barcelona/Šp.): RN Savona (Tal.), CN Barcelona (Šp.), Vaterpolo Klub Budva M-tel (Č. Hora), Vouliagmeni NC (Gréc.)
F-skupina (Nový Sad/Srb.): Vojvodina Nový Sad (Srb.), Sintez Kazaň (Rus.), Brixia Leonessa Nuoto (Tal.), Szeged Beton (Maď.)
G-skupina (Berlín/Nem.): Havk Mladost Záhreb (Chorv.), ZF Eger (Maď.), Spandau 04 Berlín (Nem.), Centre des Nageurs de Marseille (Fr.)
H-skupina (Rijeka/Chorv.): Primorac Kotor (Č. Hora), Panionios GSS Atény (Gréc.), Primorje Erst Banka Rijeka (Chorv.), ČH HORNETS KOŠICE (SR)


fr;bg
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.