www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
05.01.2011 13:47:28 Od nedele spoločná príprava Sloveniek na kvalifikáciu ME
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 5. januára (SITA) - Slovenskú ženskú vodnopólovú reprezentáciu čaká od nedele štvordňový výcvikový tábor pred blížiacimi sa súbojmi v kvalifikácii o postup na ME 2012 do holandského Eindhovenu. Slovenky sa budú pod vedením novej trénerky Cinzie Ragusovej spoločne pripravovať v Národnom vodnopólovom centre v Novákoch. V nominácii na tréningový kemp figuruje až deväť hráčok PVK Vrútky, sedem hráčok Tozanu SC Topoľčany, tri pólistky zo Slávie UK Bratislava a v súčasnosti jediná legionárka z Holandska Miroslava Žiaková.
Prvý kvalifikačný duel o postup na ME 2012 čaká slovenské reprezentantky 29. januára 2011, keď v domácom prostredí privítajú vysokofavorizované Maďarky. Okrem týchto dvoch súperov figurujú v kvalifikačnej A-skupine aj výbery Nemecka a Francúzska.
"Pri vytváraní širšej nominácie sme spolupracovali aj s pánmi Mihalkovičom a Baranovičom, ktorý majú väčší prehľad o schopnostiach jednotlivých hráčok. Bude to prvý výcvikový tábor, chceme sa na ňom s jednotlivými pólistkami trochu viac zoznámiť. Reprezentantky sa medzi sebou poznajú a chceme o nich vedieť čo najviac aj my spolu s hlavnou trénerkou," uviedol asistent Ragusovej Milan Cipov, ktorý je aj jej životným partnerom.

Nominácia slovenskej ženskej vodnopólovej reprezentácie na januárový výcvikový tábor v Novákoch (9. - 12. januára 2011):
Brankárky: Miriam Grmanová, Klára Mihalíková (obe Tozan SC Topoľčany), Erika Chudziaková (PVK Vrútky)
Hráčky v poli: Michaela Migrová, Michaela Barániková, Michaela Tachézyová, Lucia Valocká, Žaneta Kačjaková, Monika Kuciánová, Shirley Lazarová, Eva Hájková (všetky PVK Vrútky), Miroslava Žiaková (Holandsko), Pavla Laciková, Martina Kuníková, Zuzana Hýroššová, Zuzana Kopcová, Lucia Jančeková (všetky Tozan SC Topoľčany), Zuzana Kubánová, Eva Szapuová, Dominika Kovačičová (všetky Slávia UK Bratislava)
Náhradníčky:
Jana Koubská, Kristína Lindtnerová (obe Tozan SC Topoľčany), Diana Žureková, Ivana Mihalkovičová, Ruth Dirnfeldová (všetky Slávia UK Bratislava), Katarína Hájková (PVK Vrútky).
Tréneri: Cinzia Ragusová a Milan Cipov.


fr;pp;ru
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.