www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
02.03.2011 11:12:51 Cinzia Ragusová už nie je trénerkou Topoľčian
<< staršia<< všetky >>novšia >>
TOPOĽČANY 2. marca (SITA) - Talianka Cinzia Ragusová už nie je trénerkou extraligového vodnopólového klubu Tozan Sport Club Topoľčany. Tridsaťtriročná rodáčka z Catanie (nar. 24. mája 1977) pritom ku kormidlu mužstva z Topoľčian prišla iba v lete 2010. "S Cinziou Ragusovou sme sa dohodli na ukončení vzájomnej spolupráce. Hlavným dôvodom sú názorové nezhody v zásadných otázkach fungovania klubu. Spolu s hlavnou trénerkou skončil v klube ako hráč Milan Cipov," prezradil generálny manažér klubu Tomáš Dolný a pokračoval: "Keďže sezóna je v plnom prúde, akútne sa musíme zaoberať otázkou hlavného trénera. Mená kandidátov by som nerád zverejňoval, ale vytipovali sme si troch odborníkov. Zatiaľ budú mať tím po palcom po hernej a taktickej stránke Juraj Ozábal, o vytrvalosť a samotné plávanie sa postará Vladimír Železník."
Ragusová je zlatá medailistka z aténskych OH 2004 a vicemajsterka sveta z Barcelony 2003. Svoju krajinu reprezentovala aj na olympijských hrách 2008 v Pekingu. Jej príchod do Topoľčian nebol náhodou, v miestnom extraligovom klube totiž pôsobil jej manžel a bývalý slovenský reprezentant Milan Cipov. Ešte v predchádzajúcej sezóne už bývalá šéftrénerka klubu z Topoľčian pôsobila ako aktívna hráčka v tíme Orizzonte Catania, s ktorým obsadila v sezóne 2009/2010 tretie miesto v Európskom pohári majsteriek (EPM). V predchádzajúcich rokoch s Cataniou v tejto súťaži viackrát triumfovala. S Topoľčanmi mala zmluvu do konca sezóny 2010/2011. Pod jej vedením hráči Topoľčian obsadili v Slovenskom pohári tretie miesto, na turnaji o Česko-Slovenský pohár skončili takisto tretí. V EMM extralige patrí Topoľčanom po 9. kole štvrtá pozícia.
Keďže Cinzia Ragusová sa v polovici decembra stala aj hlavnou trénerkou slovenskej ženskej reprezentácie, jej pokračovanie na tomto poste je zatiaľ otázne. Ako uviedol zväzový kapitán Roman Poláčik, ešte nie je isté, kam budú smerovať kroky dvojice Ragusová - Cipov. "V tejto chvíli ešte neviem povedať, či sa rozhodnú pre Slovensko alebo zahraničie. Je to na nich. V najbližších dňoch sa s nimi skontaktujem a určite na túto tému budeme hovoriť,“ povedal Roman Poláčik, ktorý je zároveň aj trénerom mužskej reprezentácie.


fr;dk;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.