www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
25.03.2011 07:49:01 V sobotu ďalšia medzinárodná previerka Sloveniek
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 25. marca (SITA) - Slovenskú ženskú vodnopólovú reprezentáciu čaká v sobotu popoludní ďalšia medzinárodná previerka v podobe kvalifikačného duelu 1. skupiny o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v nemeckom Uerdingene proti domácemu národnému výberu. Slovenky pod vedením trénerského tandemu Cinzia Ragusová - Milan Cipov čaká druhý zápas v tomto kvalifikačnom cykle, v tom prvom v závere januári prehrali v Žiline s Maďarskom vysoko 5:33.
"Zápas proti Nemecku bude trochu z iného súdka ako ten proti Maďarkám. Nemky síce nemajú až tak kvalitný tím, ale majú svoju silu. Hrajú spolu už dlho a majú veľké skúsenosti. Majú aj omnoho väčšiu hráčsku základňu, to hovorí v ich prospech," uviedla hlavná trénera slovenskej ženskej reprezentácie Cinzia Ragusová pred odchodom do Nemecka. Slovenské hráčky sa stretli vo štvrtok večer v Bratislave a po krátkom tréningu ich čakal nočný presun do Uerdingenu.
V nominácii sobotňajší duel v Uerdingene figuruje trinásť hráčok z klubov najvyššej slovenskej súťaže a jedna legionárka. Trénerská dvojica pozvala do národného tímu sedem hráčok z tímu Tozan SC Topoľčany. Do výberu SR sa dostali aj štyri vodnopólistky z PVK Vrútky a jedna zo Slávie UK Bratislava. Z holandského tímu Ed Hardy de Robben proti Nemkám nastúpi Miroslava Žiaková.
Oproti predchádzajúcemu kvalifikačnému duelu proti Maďarkám nastala v nominácii jediná zmena, keď Zuzanu Hýroššovú nahradila Jana Koubská. Pre zranenie bol otázny štart Pauly Lacikovej, no tá je už v poriadku a do Nemecka odcestovala.
Duel v Uerdingene sa uskutoční v sobotu 26. marca 2011 o 16.30 h, okrem týchto dvoch súperov figurujú v kvalifikačnej A-skupine aj družstvá Maďarska a Francúzska.

Káder slovenskej ženskej vodnopólovej reprezentácie na sobotňajší kvalifikačný duel proti Nemecku (26. marca 2011 o 16.30 v Uerdingene):
Brankárky: Miriam Grmanová, Klára Mihalíková (obe Tozan SC Topoľčany)
Hráčky v poli: Jana Koubská, Paula Laciková, Martina Kuníková, Zuzana Kopcová, Kristína Lindtnerová (všetky Tozan SC Topoľčany), Michaela Migrová, Lucia Valocká, Monika Kuciánová, Shirley Lazarová (všetky PVK Vrútky), Eva Szapuová (Slávia UK Bratislava), Miroslava Žiaková (Ed Hardy de Robben/Hol.),

Tréneri: Cinzia Ragusová a Milan Cipov.


fr;pp
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.