www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
31.03.2011 09:10:26 V Izraeli pohodlný triumf Slovákov nad domácim výberom
<< staršia<< všetky >>novšia >>
NETANYA 31. marca (SITA) - Slovenská vodnopólová reprezentácia splnila cieľ, s ktorým do Izraela na duel kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy cestovala. Slováci chceli zvíťaziť viac ako desaťgólovým rozdielom, čo sa im podarilo. Po výsledku 18:6 sa spokojne môžu vrátiť domov do svojich klubov. Zverenci trénera Romana Poláčika sa veľmi pomaly rozbiehali a dlho to nevyzeralo na ich pohodlný a vysoký triumf. V druhej štvrtine však súpera doslova sfúkli a v druhej polovici tak bojovali už len s časom a s vlastnou koncovkou. "Samozrejme, sme veľmi radi, že sme napokon zvíťazili tak vysoko. Na druhej strane nás môže mrzieť viacero nevyužitých stopercentných šancí. Nemôžeme však čakať, že premeníme každú. Prípadné nepremieňanie príležitostí ma však bude mrzieť viac v dueloch proti Ukrajine a najmä s Rumunmi," povedal po zápase tréner slovenského výberu Roman Poláčik. Ten dal v Izraeli šancu až trojici mladíkov. Vladimír Plvan, Lukáš Kozmér aj Marek Molnár jeho dôveru nesklamali. "Prirodzene, že ešte nemôžu spolu ťahať celý zápas reprezentácie, ale výraznej chyby sa nedopustili. Brankár Kozmér si splnil úlohu stopercentne, keď nepustil ani gól," doplnil Roman Poláčik. "Pre chlapcov je to obrovská škola, aj keď išlo len o výkonnostne slabšieho súpera. Sú to pre nich cenné skúsenosti do budúcnosti," povedal po víťaznom súboji jeden z najskúsenejších hráčov v slovenskom výbere Karol Bačo.
Pohodlným triumfom tak Slováci potvrdili slová, s ktorými do Izraela cestovali. "Nešli sme sem iba na výlet. Chceli sme odohrať dobrý zápas, čo sa nám vzhľadom na vysoký triumf podarilo," uviedol Andrej Janíček a Alexander Nagy dodal: "Súpera sme nepodcenili a hrali sme to, čo sme chceli. Trochu mrzia nevyužité stopercentné šance, ale aj o tom je šport."
Slováci figurujú v tabuľke kvalifikačnej F-skupiny na 2. mieste s trojbodovým mankom na vedúce Rumunsko. Najbližšie sa slovenský tím predstaví 11. mája v domácom prostredí, opäť proti Izraelu.


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.