www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
23.06.2011 14:17:17 Od piatka jubilejný 50. ročník turnaja o Dunajský pohár
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 23. júna (SITA) - Slovenskú mužskú reprezentáciu vo vodnom póle čaká po sobotňajšej domácej remíze v kvalifikačnom súboji o postup na ME 2012 s Rumunskom previerka v podobe medzinárodného turnaja o Dunajský pohár v Bratislave (24. - 26. júna). Okrem slovenského výberu pod vedením trénera Romana Poláčika sa na podujatí zúčastnia aj reprezentačné tímy Rumunska, Veľkej Británie a Slovinska. Na kúpalisku Matador v bratislavskej Petržalke sa v slovenskom tíme okrem skúsených slovenských reprezentantov ako Michal Gogola, Andrej Janíček či Juraj Zaťovič predstavia aj nádejní mladíci - Lukáš Kozmér, Samuel Baláž, Lukáš Ďurík, Vladimír Plvan, Marek Molnár či legionár z maďarského Honvédu Budapešť Kristián Polovic, talentovaný ľavoruký odchovanec komárňanského vodného póla. "Pre operáciu nemôžem rátať s Nižným, Seman sa potrebuje zotaviť z menšieho zranenia," prezradil reprezentačný kouč slovenského výberu Roman Poláčik. Slováci v piatok 24. júna nastúpia o 18.00 h proti Slovincom, v sobotu v rovnakom čase si presne po týždni zmerajú sily opäť s Rumunskom. V nedeľu o 11.30 h ich čaká záverečný duel proti Veľkej Británii.
Pred rokom na tomto turnaji triumfovali Gréci, pred nimi sa z prvenstva tešili Slovinci.


Nominácia slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácie na medzinárodný turnaj o Dunajský pohár (24. - 26. júna v Bratislave, kúpalisko Matador):
Brankári: Michal Gogola (KPŠ Akademik Košice - Staré Mesto), Lukáš Kozmér (Slávia UK Bratislava).
Hráči v poli: Samuel Baláž, Lukáš Ďurík (obaja NCHZ Nováky), Andrej Janíček, Vladimír Plvan (obaja Slávia UK Bratislava), Michal Kratochvíl (Slávia UK Bratislava + Al Ahli/S. Arábia), Juraj Zaťovič (KPŠ Akademik Košice - Staré Mesto), Marek Molnár (ŠKP Košice), Martin Mravík, Martin Kolárik, Martin Faměra (všetci ČH Hornets Košice), Kristián Polovic (Honvéd Budapešť/Maď.).

Program jubilejného 50. ročníka medzinárodného turnaja mužov vo vodnom póle o Dunajský pohár - Bratislava (24. - 26. júna v Bratislave, kúpalisko Matador):
piatok 24. júna:
Rumunsko - Veľká Británia (16.00), otvárací ceremoniál (17.30), Slovensko - Slovinsko (18.00)

sobota 25. júna
Slovinsko - Veľká Británia (16.30), Slovensko - Rumunsko (18.00)

nedeľa 26. júna
Rumunsko - Slovinsko (10.00), Slovensko - Veľká Británia (11.30)


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.