www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
23.08.2011 11:52:57 ME hráčok do 17 rokov - Očakávaná prehra Sloveniek
<< staršia<< všetky >>novšia >>
MADRID 23. augusta (SITA) - Slovenské vodnopólové reprezentantky do 17 rokov podľa očakávania neuspeli vo svojom treťom vystúpení na ME hráčok tejto vekovej kategórie v španielskom Madride, keď v utorok ráno prehrali s rovesníčkami z Ruska vysoko 4:28.
Zverenky trénerského tandemu Milan Henkrych - Pavol Mihalkovič dosiahli prvý gól za nepriaznivého stavu 0:5. Najlepšou strelkyňou slovenského tímu sa stala trojgólová Daniela Kátlovská.
Mladé Slovenky s veľkou pravdepodobnosťou obsadia v základnej C-skupine 3. miesto a v stredu o 16.00 h by mali nastúpiť v baráži o postup do štvrťfinále proti druhému tímu z A-skupiny - Maďarsku alebo Holandsku.

Výsledok - utorok:
C-skupina:
Rusko - Slovensko 28:4 (6:1, 5:1, 8:2, 9:0)
Góly SR: Kátlovská 3, Vlnková 1
Presilovky: 9/6 - 4/1, Pokutové hody: 2/1 - 1/1.

Proti favoritovi celého turnaja hrali slovenské reprezentantky zo zabezpečenej obrany a v prvých dvoch štvrtinách dodržali taktické pokyny. Vynikajúci súper sa preto len ťažšie presadzoval. V druhej polovici ruské hráčky svoju rýchlosť premieňali na góly častejšie a zaslúžene vysoko vyhrali.

Pavol Mihalkovič (asistent trénera SR): "Po včerajšej tesnej prehre sme sa tohto zápasu trochu obávali. Myslím si však, že napriek vysokému víťazstvu súpera sme najmä v prvých dvoch štvrtinách zahrali na hranici možností. Dievčaťa dodržali taktičke pokyny, a tak súper na každý gól musel vyvinúť značnú snahu."


dk;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.