www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
06.09.2011 16:00:55 Cieľom mladých Slovákov na ME v Rijeke postup zo skupiny
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 6. septembra (SITA) - Slovenská reprezentácia chlapcov do 17 rokov sa od nedele predstaví na vodnopólových majstrovstvách Európy v chorvátskej Rijeke. Pod vedením hlavného trénera Dušana Holasa bude mať štrnásť mladých Slovákov veľmi náročnú úlohu už v základnej D-skupine, v ktorej postupne absolvuje súboje proti Čiernej Hore, Srbsku a Bulharsku. Pred rokom v nemeckom Stuttgarte skončil slovenský výber na 9. pozícii. Srbom patrila 4. priečka, Čiernohorci skončili ôsmi a Bulhari obsadili 15. miesto. "Hlavným cieľom je postup zo základnej skupiny. Z najbližších súperov poznáme iba Srbov, ďalší sú pre nás veľkou neznámou. Počuli sme o veľkej sile Čiernej Hory a aj Bulhari majú údajne silný ročník. Budeme sa na každého súpera pripravovať postupne, priamo v dejisku už budeme môcť sledovať jednotlivé výbery. Do každého duelu budeme vstupovať s túžbou po víťazstve, vždy chceme bodovať. Chlapci musia zabrať na sto percent. V žiadnom zápase sa nebudeme šetriť, pôjdeme do toho naplno a nebudeme taktizovať,“ povedal hlavný tréner Dušan Holas.
Miestenku na ME si slovenský tím vybojoval na kvalifikačnom turnaji v belgických Antverpách, kde skončil na 1. mieste pred Bieloruskom, Holandsko, Moldavskom, Belgickom a Švajčiarskom. V príprave na šampionát absolvovali mladí Slováci niekoľko kvalitných turnajov a sústredení. Na domácom podujatí Slovakia Cup 2011 v Novákoch síce trikrát prehrali (s Austráliou, Maďarskom aj Srbskom), na turnaji v nemeckom Hannoveri obsadili 2. priečku za víťazným Maďarskom a bratislavský Višegrádsky pohár vyhrali. Naposledy počas ostatného víkendu sa pripravovali s kvalitným výberom Maďarska. „Oproti špičkovým reprezentačným mužstvám sme toho absolvovali málo, ale snažili sme sa vyťažiť maximum z našich možností,“ prezradil hlavný tréner Dušan Holas a pokračoval: „Našou nevýhodou je, že kým súperi majú možnosť vyskladať tím z chlapcov narodených v roku 1994, my máme v družstve aj chlapcov o dva roky mladších. Pracujeme však s tým, čo máme. Chlapci za mesiac spoločnej prípravy ukázali výk
onnostný progres.“
Do dejiska šampionátu odcestuje slovenský výber v noci z piatka na sobotu, už od stredy sa bude pripravovať v Bratislave.

Nominácia slovenskej vodnopólovej reprezentácie chlapcov do 17 rokov na majstrovstvá Európy do chorvátskej Rijeky (11.-18. septembra 2011):
Brankári: Richard Hvojník (KVP NCHZ Nováky), Attila Litomerický (KVP Komárno)
Hráči v poli: Otto Bauer (UVSE Budapešť/Maď.), Richard Čislák (SKP Košice), Matej Hodas (KPŠ Nereus Žilina), Tomáš Kostelník (ZF Eger/Maď.), Patrik Pakši (KVP Komárno), Peter Prachár (Slávia UK Bratislava), Samuel Baláž, Martin Hrivnák, Róbert Martanovič, Marek Tkáč, Maroš Tkáč, Patrik Tkáč (všetci KVP NCHZ Nováky)

Ralizačný tím: Dušan Holas (tréner), Michal Hudec (asistent trénera), Marek Giba (vedúci mužstva), Dušan Holas st. (lekár)

Zloženie základných skupín na ME hráčov do 17 rokov v chorvátskej Rijeke:
A-skupina: Francúzsko, Taliansko, Nemecko, Ukrajina
B-skupina: Rumunsko, Bielorusko, Grécko, Španielsko
C-skupina: Rusko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvátsko
D-skupina: Srbsko, Čierna Hora, SLOVENSKO, Bulharsko

Program Slovákov na vodnopólových ME hráčov do 17 rokov v chorvátskej Rijeke:
nedeľa 11. septembra: Čierna Hora - Slovensko (20.30)
pondelok 12. septembra: Srbsko - Slovensko (17.30)
utorok 13. septembra: Slovensko - Bulharsko (9.00)


fr;pp
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.