statistika.webstranka.sk
02.08.2013 23:52:33 Majsterkami sveta sa stali domáce Španielky
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BARCELONA 2. augusta (SITA) - Majsterkami sveta vo vodnom póle sa na 15. majstrovstvách sveta v plaveckých športoch v španielskej Barcelone stali reprezentantky domáceho Španielska, ktoré v piatkovom večernom finále zdolali hráčky Austrálie 8:6. Španielky získali vôbec prvú medailu z MS, ich doteraz najlepším výsledkom bolo 7. miesto z Melbourne 2007. Strieborné medailistky z OH 2012 v Londýne vo finálovom stretnutí ani raz neprehrávali a hnané vynikajúcimi fanúšikmi v areáli barcelonského otvoreného bazéna Piscines Bernat Picornell pohodlne dokráčali k celkovému triumfu. Vynikajúci výkon podala mladá domáca brankárka Laura Esterová, ktoré zneškodnila súperkám mnoho dobrých šancí vrátane pokutového hodu v poslednej štvrtine.
Austrálčankám sa nepodarilo zopakovať úspech spred 27 rokov, keď v Madride 1986 sa stali historicky prvými majsterkami sveta a to je doteraz ich jediné celkové prvenstvo na šampionátoch. Medailu získali po šiestich rokoch, rovnako striebro „brali“ aj v domácom prostredí v roku 2007.
Bronz si v piatok vybojovali Maďarky triumfom nad Ruskami 10:8. Kým maďarské reprezentantky na predchádzajúcich troch svetových šampionátoch nedosiahli na cenný kov, ruské hráčky boli trikrát tretie. Zverenky trénera Andrása Merésza prerušili medailovú sériu svojich súperiek.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí na vodnopólovom turnaji žien na 15. majstrovstvách sveta v plaveckých športoch v španielskej Barcelone:
Finále:
Austrália - Španielsko 6:8 (1:2, 2:3, 1:1, 2:2)
Góly: Websterová, McGhiová, Aranciniová, Southernová, Lincolnová-Smithová a Bishopová po 1 - Parejová, Garciová a Lopézová po 2, Tarragová a Blasová po 1

o 3. miesto:
Rusko - Maďarsko 8:10 (3:3, 2:2, 2:3, 1:2)

o 5. miesto:
Grécko - USA 11:11 po predĺžení (4:4, 1:2, 1:3, 4:1 - 1:0, 0:1) - na pokutové hody 1:4

o 7. miesto:
Kanada - Holandsko 9:12 (1:5, 2:3, 4:3, 2:1)

Konečné poradie: 1. Španielsko, 2. Austrália, 3. Maďarsko, 4. Rusko, 5. USA, 6. Grécko, 7. Holandsko, 8. Kanada, 9. Čína, 10. Taliansko, 11. Kazachstan, 12. Nový Zéland, 13. Veľká Británia, 14. Brazília, 15. JAR, 16. Uzbekistan.