www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
09.08.2013 10:56:48 Slováci sa od pondelka predstavia na MS "20"
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 9. augusta (SITA) - Slovenská vodnopólová reprezentácia do 20 rokov sa na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie (Szombathely, 12. - 18. augusta 2013) predstaví s dvojicou brankárov a jedenástimi hráčmi v poli. Tréner Dušan Holas nominoval gólmanov Lukáša Kozméra a Tomáša Hofericu, obaja v júli reprezentovali Slovensko aj medzi seniormi v 2. kole kvalifikácie o postup na ME 2014. V kádri pre MS nechýba ani duo Patrik Gašparík a Tomáš Bielik, ktoré takisto absolvovalo spomenutú seniorskú akciu národného tímu.
Mladí Slováci sa na MS pripravovali od júna, v predchádzajúcich týždňoch absolvovali tri kvalitne obsadené turnaje v maďarskom Szombathely, chorvátskom Záhrebe a talianskom meste Acireale. V ostatných dňoch ladili formu na sústredení v maďarskej Tatabányi.
Do dejiska svetového šampionátu odcestuje tím SR "20" v sobotu, už od pondelka absolvuje súťažné súboje v základnej skupine MS postupne proti Rusom, Američanom a Španielom.
Priamo do štvrťfinále postúpia víťazi všetkých štyroch základných skupín, tímy na 2. a 3. miestach čaká play-off o miestenku medzi osmičkou najlepších výberov. Družstvá na štvrtých miestach absolvujú súboje o umiestnenie na 13. - 16. priečke.
"Ak postúpime zo skupiny, bude to pekný výsledok, všetko ostatné bude bonus. Samozrejme, chceme ísť čo najvyššie, pretože je otázne, kedy sa niektoré slovenské reprezentačné družstvo znova dostane na majstrovstvá sveta. Keď budeme hrať dobre, výsledky sa dostavia. Ak niečo podceníme, tak sa to nepodarí," cituje špecializovaný vodnopólový portál MokraLopta.sk trénera Dušana Holasa.
Miestenku na svetový šampionát hráčov do 20 rokov si slovenské družstvo vybojovalo siedmym miestom na minuloročných ME "devätnástok" vo Francúzsku.

Nominácia slovenskej vodnopólovej reprezentácie do 20 rokov na majstrovstvá sveta do maďarského mesta Szombathely:
Brankári: Lukáš Kozmér, Tomáš Hoferica
Hráči v poli: Patrik Gašparík, Matej Hodas, Tomáš Kostelník, Vladimír Plvan, Martin Biben, Patrik Paksi, Matej Dékány, Peter Zakar, Otto Bauer, Tomáš Bielik, Samuel Baláž

Program SR na MS "20" v Szombathely:
pondelok 12. augusta: Rusko - Slovensko (16.50)
utorok 13. augusta: Slovensko - USA (12.10)
streda 14. augusta: Španielsko - Slovensko (9.30)

štvrtok 15. augusta - nedeľa 18. augusta: súboje o konečné umiestnenie


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.