statistika.webstranka.sk
09.12.2014 19:24:36 VODNÉ PÓLO-SL: Slováci v Novákoch nestačili na Grékov
<< staršia<< všetky >>novšia >>
NOVÁKY 9. decembra (SITA) - Slovenská vodnopólová reprezentácia mužov neuspela ani v druhom vystúpení v A-skupine európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy 2014/2015, keď v Novákoch prehrala s výberom Grécka 10:16.
Slovenskí zverenci španielskeho trénera Antonia Estellera Serrahimu a jeho asistenta Róberta Kaida najmä v druhej štvrtine zaostávali za súperom a táto časť duelu rozhodla o ich neúspechu.
Slováci nezačali najlepšie a v závere 2. min prehrávali už 0:3, no šnúrou štyroch gólov sa im podarilo otočiť do 6. min na 4:3. Grécky protivník však zareagoval najlepšie ako mohol a v polovici duelu viedol 8:4. Slovákom v úvodných dvoch štvrtinách nepomohli ani výborné zákroky brankára Kozméra. V 20. min však už bolo 7:9, ale ďalšia štvorgólová šnúra Grékov znamenala pre slovenský tím manko 7:13 po III. štvrtine. V závere si už favorit udržal pohodlné víťazstvo.
Najbližšie sa vodní pólisti Slovenska vo Svetovej lige predstavia 20. januára 2015 v Bukurešti proti domácemu Rumunsku.

Svetová liga mužov 2014/2015 - európska kvalifikácia - utorok:

A-skupina:
NOVÁKY
Slovensko - Grécko 10:16 (4:4, 0:4, 3:5, 3:3)
Góly: Kolárik 3, Faměra 2, Brúder, Seman, Zaťovič, Kratochvíl a Polovic po 1- Vlachopulos 5, Fountulis 4, Gounas a Kolomvos po 2, Kapocis, Tigkas a Mourikis po 1
Presilovky: 10/5 - 11/7, pok. hody: 1/1 - 0, rozhodovali: Gomez (Tal.) a Kokaragac (Tur.), 1000 divákov

Zostavy:
Slovensko: Kozmér (Hoferica) - Faměra, Zaťovič, Kratochvíl, Ďurík, Polovic, Seman, Marek Tkáč, Molnár, Baláž, Kolárik, Brúder
Grécko: Galanidis (Galanopulos) - Kapocis, Dervisis, Tigkas, Fountulis. Pontikeas, Prekas, Solanakis, Mourikis, Kolomvos, Gounas, Vlachopulos