www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
05.02.2015 12:03:01 Slováci v Tbilisi bez tria opôr, cieľ je zdolať domácich
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 5. februára (SITA) - Bez tria stabilných opôr Michala Kratochvíla, Lukáša Kozméra a Martina Faměru sa slovenská mužská vodnopólová reprezentácia predstaví v Tbilisi na prvom turnaji kvalifikácie o postup na ME 2016. Slováci do dejiska podujatia odcestovali vo štvrtok ráno z Viedne, druhá časť výpravy sa k tímu pripojila počas prestupu v tureckom Istanbule. Na zverencov trénera slovenského výberu Antonia Estellera Serrahimu čaká hneď v úvode turnaja v piatok popoludní duel proti domácim Gruzíncom, počas víkendu si v bazéne Olympic zmerajú sily s pólistami Portugalska a Švajčiarska. "V Gruzínsku chceme obstáť čo najlepšie. Vieme však, že v poslednom čase nás postihli nepredvídané okolnosti, ktorými sú zranenia kľúčových hráčov. Najvážnejšia strata je Martin Faměra, ktorý je veľmi dôležitá súčasť tímu. Bude ťažké ho nahradiť. Napriek týmto okolnostiam cestujeme do Tbilisi uhrať dobrý výsledok, ktorý by nám v ďalšej fáze priniesol postup na ME," povedal asistent trénera mužstva SR Róbert Kaid a pokračoval: "Švajčiari a Portugalci nie sú až takí dôležití súperi, turnaj pre nás bude o jedinom zápase. Verím, že na duel s Gruzínskom sa dôkladne pripravíme a zvládneme ho. Súper má v zostave viacero naturalizovaných Balkáncov a dvoch kvalitných domácich hráčov. Cesta k úspechu môže viesť cez ich náhradníkov."
Spomenuté trio vynechá zápasy v Tbilisi pre zdravotné problémy. Zaujímavosťou je, slovenský tím aj kvalifikáciu o postup na ME 2014 začínal tiež v Gruzínsku. Nevýhodou slovenského výberu je skutočnosť, že proti silnému domácemu mužstvu nastúpi už v piatok. "Pre domáci tím je výhoda, keď hrá hneď prvý duel s najsilnejším mužstvom na turnaji. Kým sa totiž súper prispôsobí prostrediu a prijme priestorovú orientáciu bazéna, to chvíľu trvá. To je veľmi dôležité a väčšinou sú prvé zápasy u súperov veľký problém. Aj s tým sa však musíme vyrovnať, ak chceme v tejto kvalifikácii uspieť. Máme skúsenosti spred dvoch rokov, zhodou okolností tiež z turnaja v Gruzínsku, že proti domácim musíme stavať na pevnej a agresívnej defenzívnej činnosti. Naši chlapci sú skúsení a viacerí vedia, do čoho idú. Verím, že aj na prípadnú nepriaznivú situáciu, ktorá ich v Tbilisi čaká, budú pripravení," doplnil Róbert Kaid.

Káder tímu SR na februárový turnaj kvalifikácie o postup na ME 2016 - Tbilisi (Gruz.):
Brankári: Michal Gogola, Tomáš Hoferica
Hráči v poli: Juraj Zaťovič, Tomáš Brúder, Martin Kolárik, Lukáš Seman, Tomáš Bielik, Samuel Baláž, Lukáš Ďurík, Marek Tkáč, Maroš Tkáč, Marek Molnár, Kristián Polovic

Program turnaja kvalifikácie o postup na ME 2016 - Tbilisi (Gruz.) - časy sú v SEČ:
piatok 6. februára: Portugalsko - Švajčiarsko (14.00), Gruzínsko - Slovensko (15.45)
sobota 7. februára: Slovensko - Portugalsko (14.00), Gruzínsko - Švajčiarsko (15.45)
nedeľa 8. februára: Švajčiarsko - Slovensko (7.00), Gruzínsko - Portugalsko (8.45)


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.