www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
12.06.2015 15:50:25 VODNÉ PÓLO-EH: Mladé Slovenky na úvod podľahli favorizovaným Ruskám
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené o ďalšie výsledky

BAKU 12. júna (SITA) - Slovenské vodnopólové reprezentantky do 17 rokov neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku, keď v súboji základnej B-skupiny podľahli rovesníčkam z Ruska 4:13. Dievčenský tím pod vedením trénera Milana Henkricha v úvodnej štvrtine dokázal vyrovnať na 1:1 a v druhej časti skorigovať na 2:3, no mladé Rusky postupne zvyšovali svoj náskok. Dva góly slovenského výberu dosiahla Miroslava Stankovianska, po jednom pridali Karin Kačková a Simona Pažická. V sobotu slovenské pólistky nastúpia proti Srbkám.
"Musím pochváliť dievčatá, lebo predviedli bojovný výkon. Výsledok 13:4 je pre nás veľmi prijateľný, je to až nad očakávanie. Doteraz sme so súperkami tohto rangu prehrávali minimálne o desať gólov. Rusko je rovnako ako ďalšie krajiny z prvej šestky v Európe niekde inde, je o dve triedy lepšie. Zázraky s nimi nemôžeme čakať. Zápas je pre nás pozitívnym prvým krokom na turnaji. Čakajú na nás teraz zápasy so Srbskom a Francúzskom, v ktorých by sme chceli uspieť. Rady by sme uhrali minimálne štvrté miesto v skupine," zhodnotila duel vedúca slovenskej dievčenskej vodnopólovej reprezentácie Ivana Mihalkovičová.

Výsledok - piatok:

VODNÉ PÓLO - DIEVČATÁ
B-skupina:
Rusko - Slovensko 13:4 (2:1, 3:1, 4:2, 4:0)
Góly SR: Stankovianska 2, Kačková 1, Pažická 1
Presilovky: 6/2 - 7/1, pok. hody: 1/1 - 1/0
Zostava SR: Stehlíková, Stručková - Kováčiková, Kurucová, Baranovičová, Junasová, S. Pažická, Kačková, Krivdová, Stankovianska, Rybanská, Majlathová, Bergerová

Ďalšie piatkové výsledky:
A-skupina: Holandsko - Izrael 29:1, Grécko - Veľká Británia 20:2, Maďarsko - Nemecko 21:4
B-skupina: Taliansko - Francúzsko 22:5, Španielsko - Srbsko 17:4


pp;bk
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.