www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
14.06.2015 19:19:46 Slováci v príprave podľahli maďarským akademikom
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BUDAPEŠŤ 14. júna (SITA) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia neuspela vo víkendovom prípravnom zápase, keď počas sústredenia v Budapešti podľahla akademickému výberu Maďarska 7:12. Dva presné zásahy tímu SR zaznamenal Ďurík, po jednom pridali Zaťovič, T. Bielik, Brúder Nedbal a Bundschuh.
"Maďarské vodné pólo stále ukazuje svoju silu, tak to bolo aj v tomto súboji. So spoločnou prípravou sme začali pred niekoľkými dňami a na výkone to bolo vidieť. V tomto súboji som postrehol viacero užitočných vecí, ktoré ak odstránime, budeme lepší," povedal kouč slovenského mužstva Antonio Esteller Serrahima pre oficiálny web Maďarského vodnopólového zväzu.
Premiérový štart v slovenskom seniorskom národnom mužstve si pripísal 25-ročný košický rodák Erik Bundschuh. Pred desiatimi rokmi totiž odišiel za lepšími podmienkami do Maďarska a prebojoval sa až do reprezentácie, za ktorú odohral 26 duelov, teraz sa rozhodol pre návrat. "O tejto možnosti som uvažoval už skôr. Veľa som sa o tom rozprával s manažérom výberu, kamarátom Lukášom Semanom či rodinou. Chcem pomôcť Slovensku opäť sa prebojovať na majstrovstvá Európy, kde boli naposledy v roku 2008," poznamenal Bundschuh.
Slovákov síce čakajú najbližšie súťažné zápasy až koncom septembra v 2. kole kvalifikácie o postup na ME 2016 do Belehradu, no pred turnajom vo Francúzsku ich čaká viactýždňová zaberačka, počas ktorej absolvujú tréningový kemp v Holandsku a v Tatabányi prípravné zápasy proti úradujúcim majstrom sveta či vicemajstrom Európy Maďarom.

Prípravný zápas - výsledok:
Akademický výber Maďarska - Slovensko 12:7 (1:1, 3:3, 5:1, 3:2)
Zostava a góly SR: Kozmér - Zaťovič 1, T. Bielik 1, Ďurík 2, Baláž, Kolárik, Brúder 1, Bundschuh 1. Nedbal 1, Marek Tkáč


fr;mp
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.