www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
11.08.2015 13:00:01 Alexander Nagy ukončil aktívnu hráčsku kariéru
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 11. augusta (SITA) - Vo veku 41 rokov sa rozhodol ukončiť aktívnu hráčsku kariéru dlhoročný slovenský vodnopólový reprezentant Alexander Nagy. Košický rodák pôsobil ako hráč okrem Slovenska aj v Španielsku, Chorvátsku či Maďarsku. S tímom POŠK Split v sezóne 1998/1999 triumfoval v Európskom pohári majstrov, s reprezentáciou SR absolvoval niekoľko turnajov ME i MS, nechýbal ani na OH 2000 v Sydney.
"Môžem to oficiálne potvrdiť. Predchádzajúcu sezónu som dohral s určitými zdravotnými problémami, tak som sa rozhodol, že stačilo. Sú to problémy typického športového rázu, hlavne krčnej chrbtice. Bolo mi aj odporúčané, aby som to všetko zvážil," prezradil Alexander Nagy, ktorý nemá v pláne rozlúčkový duel. Ak by sa však konal, rád by si naň pozval bývalých spoluhráčov z klubov či reprezentácie. "Nesmiem zabudnúť na mená ako István Gergely v bránke, ďalej by tam mal byť kapitán chorvátskej reprezentácie z Londýna Samir Barač. Isto aj jeden z naj hráčov španielskeho mužstva na OH v Pekingu a môj veľký priateľ Spiralkov Svilen, ktorý je teraz šéftréner mládeže Španielska a vedie juniorov. Ďalej pár spoluhráčov zo Španielska, s ktorými som strávil veľa rokov. Z našich hráčov spomeniem Roba Kaida, Romana Poláčika, Petra Veszelitsa. Nechcem na nikoho zabudnúť, ani na Petra Nižného, Karola Bača mladšieho, Milana Cipova, tých hráčov je viac ako dosť. Ak by sa také niečo podarilo zorganizovať, taký splnený sen by bol na obnovenej Červenej hviezde. V bazéne, ktorý by sme tým zápasom nejako otvorili. To by bola čerešnička na torte, pretože vďaka tomuto bazénu sme všetci dosiahli to, čo sme dosiahli," dodal Alexander Nagy.
Koniec hráčskej kariéry však neznamená definitívne zbohom vodnému pólu, spolu s Karolom Bačom mladším sa bude venovať výchove mládeže v košickom mužstve ČH Hornets. "Nikdy som sa netajil tým, že práca s deťmi, to bolo vždy moje. Viac ma to láka s deťmi, aby mohol tréner povedať, že má potenciál v tých hráčoch. Chcel by som, aby sme spoločne s Karolom Bačom mladším pokračovali v tom, čo začal, v tvrdej disciplíne. Keď je tá a je dobre odrobený tréning, vždy sa nájde miesto aj pre zábavu, aj na všetko, čo šport prináša," dodal Alexander Nagy.

Informácie pochádzajú z utorkového vydania východoslovenského denníka Korzár.


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.