www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
10.01.2016 12:26:50 VODNÉ PÓLO-ME: Štyri strelené góly sú veľmi málo, zhodli sa Slováci
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 10. januára (SITA - od vyslaného redaktora Petra Mráza) - Takýto úvod vodnopólových 32. majstrovstiev Európy v srbskom Belehrade si Slováci zrejme nepredstavovali. V nedeľňajšom predpoludňajšom súboji základnej A-skupiny proti favorizovaným Španielom prehrávali v 12. minúte vysoko 0:8 a napokon súperovi podľahli 4:13.

"Nezachytili sme začiatok a nepremieňali šance. Nedávali sme góly, vôbec sa nám nedarilo. Nesmieme púšťať súperov do brejkov, najmä kvalitné tímy ako Španielsko. Vedeli sme, že toto je ich silná stránka, že sú veľmi rýchli. Druhá polovica stretnutia bola z našej strany lepšia, ale to už súper vysoko viedol. Stále sme nehrali efektívne v útoku, štyri góly na jeden duel sú veľmi málo. Takto ťažko vyhráme zápas," povedal pre agentúru SITA dvojgólový strelec Slovákov Martin Faměra, ktorý sa v oboch prípadoch presadil proti spoluhráčovi zo španielskeho klubu CN Atlétic Barceloneta Danielovi Lópezovi-Pinedovi.

Už v I. štvrtine prišiel slovenský tím o Jozefa Hrošíka, ktorého arbitri vylúčili do konca duelu. "Myslel som si, že rozhodca zapískal iba kontrafaul, no on ma vylúčil. Ja som sa zapojil do hry, zapríčinil som pokutový hod a v zápase som dohral," opísal nešťastný okamih 34-ročný rodák z Košíc. "Priebeh stretnutia bol pre nás veľmi zlý. Súperovi vyšlo skoro všetko, nám zase veľmi málo. Podľa mňa reálny rozdiel nie je až taký, aký ukazuje konečný výsledok. Žiaľ, hneď na úvod šampionátu sme si akoby vybrali 'čierny deň'. Verím, že nás to nepoloží a budeme bojovať ďalej. Už to môže byť len lepšie," dodal.

Najstarší hráč slovenského výberu, 36-ročný Tomáš Brúder, uznal, že Španieli začali duel vo vysokom tempe, na ktoré Slováci nestačili. "Naši centri dnes ukázali, že patria medzi svetovú špičku, pretože v útoku vybojovali dosť veľa presiloviek. Ako kolektív sme však v ofenzíve nestačili na to, aby sme využívali početné výhody. Hráči súpera z toho prechádzali do rýchlych protiútokov a trestali nás. Keď sme strelili prvý gól, akoby padla pomyselná 'stena'. Zrazu sme videli, že vieme skórovať. Štyri góly sú veľmi málo na celý zápas, ale turnaj pokračuje ďalej. Ak by sme zdolali Španielov, bol by to veľký zázrak a šťastie," myslí si pólista, ktorý dlhodobo pôsobí v Španielsku a osobne pozná každého hráča súpera.

Prvý zápas na ME 2016 bol špeciálny pre kouča slovenského mužstva Španiela Antonia Estellera. Slovensko totiž hralo proti jeho rodnej krajine. Navyše, väčšina reprezentantov súpera prešla v minulosti aj jeho trénerskou výchovou. "Nie je ľahké hovoriť o úvode dnešného duelu. Španieli rozhodli o osude zápasu veľmi skoro. Ukázalo sa, že majú veľmi kvalitný tím, proti takým súperom musíme odohrať omnoho viac duelov, aby sme nazbierali dostatok skúseností . Väčšina týchto tímov spolu pracuje v štvorročných olympijských cykloch, my sme sa intenzívnejšie pripravovali maximálne šesť mesiacov. Na začiatok šampionátu sme dostali veľmi náročného súpera, ktorý má veľa vecí zautomatizovaných. Dnes sme odohrali dosť presiloviek a využili len jednu, no jasne sa ukázala sila súpera - nepustil nás do koncovky," poznamenal 60-ročný vodnopólový odborník.

Šancu napraviť si "chuť" aj náladu na kontinentálnom šampionáte v Belehrade budú mať Slováci v utorok 12. januára, o 9.30 h ich čaká druhý zápas v základnej A-skupine proti Holanďanom.


fr;ko
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.