www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
14.01.2016 21:36:04 VODNÉ PÓLO-ME: Tréner Slovákov: "Súper nemohol udržať tempo do konca"
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 14. januára (SITA - od vyslaného redaktora Petra Mráza) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia má za sebou účinkovanie v základnej A-skupine na 32. majstrovstvách Európy v srbskom Belehrade. Zverenci španielskeho trénera Antonia Estellera si v doterajších dueloch pripísali tri prehry, keď postupne podľahli Španielom (4:13), Holanďanom (5:6) a Čiernohorcom (6:15).
Vo štvrtok podvečer Slovákom nevyšla prvá polovica stretnutia s balkánskym favoritom. Po dvoch štvrtinách prehrávali 3:12 a zdalo sa, že dostanú poriadnu "nakladačku“. "Čiernohorci naháňali skóre, pretože chceli skončiť na prvom mieste tabuľky. Do zápasu vstúpili naplno a nám úvod veľmi nevyšiel. Potom sme sa trochu vzchopili. Nehrali sme koncentrovane v útoku a súper sa ľahko dostával do kontier, z ktorých dával lacné góly,“ povedal pre agentúru SITA Samuel Baláž, ktorý vo štvrtok dosiahol svoj prvý gól na turnaji.
Podľa hlavného kouča slovenského výberu bol duel proti Čiernohorcom veľmi náročný. "Súper je po fyzickej stránke veľmi dobre pripravený, jeho hráči majú silné nohy. Nevyšiel nám začiatok, no po polovici duelu som si hovoril, že Čiernohorci nemôžu vysoké tempo udržať až do konca. Spoliehal som sa na to, že ich výkon poklesne. Stalo sa, ale my sme tiež previedli dve skvelé štvrtiny. Nemali sme až toľko vylúčení, trochu sme zmenili bránenie. Po prvej štvrtine sme nechali brankára Kozméra, nech z hlavy pustí šesť inkasovaných gólov z úvodnej časti, potom sa vrátil do vody a chytal výborne,“ poznamenal tréner Antonio Esteller.
Strelecký účet na podujatí si otvoril aj najmladší hráč slovenského výberu 19-ročný Maroš Tkáč "Spokojný môžem byť iba s mojim prvým gólom na šampionáte. Súper dnes naháňal skóre a má výborných strelcov. V porovnaní s predchádzajúcimi duelmi sme hrali disciplinovanejšie, ale najmä bojovnejšie. V stredu sme si medzi sebou trochu 'pokecali' a vstúpili do svedomia. Isto máme ešte rezervy, ale vo štvrtok večer to bolo lepšie ako predtým,“ povedal mladý hráč majstrovského tímu KVP Nováky.
Prvá štvrtina štvrtkového zápasu sa príliš nevydarila brankárovi Lukáš Kozmérovi. "Čiernohorci začali s tým, že idú vyhrať o veľa gólov. My sme opäť sme nezachytili začiatok, ja som sa poriadne nechytil lopty,“ začal hodnotenie duelu 23-ročný rodák z Bratislavy pôsobiaci vo francúzskom Nice. Tréneri ho na druhú štvrtinu nahradili starším a skúsenejším Michalom Gogolom. Potom sa však Kozmér vrátil do bránky. "Tréneri mi povedali, aby som sa spamätal a hodil prvú štvrtinu za hlavu, že pôjdem späť do vody. Vrátil som sa a od polovice súboja som sa 'chytil'. Čiernohorci už potom až tak nevládali. Asi si mysleli, že keď nám v prvej polovici zápasu dali dvanásť gólov, tak to budú mať ľahké až do konca. Záver trochu podcenili,“ dodal slovenský brankár.


fr;ds
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.