www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
15.01.2016 06:51:34 Slovensko na ME zastupuje aj rozhodkyňa - debutantka
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 15. januára (SITA - od vyslaného redaktora Petra Mráza) - Slovensko nemá na majstrovstvách Európy vo vodnom póle v srbskom Belehrade zastúpenie iba v mužskom turnaji, ale aj v podobe rozhodkyne Martiny Kuníkovej. Tridsaťdvaročná rodáčka z Piešťan je na svojom premiérovom vrcholnom seniorskom turnaji. V decembri viedla duel o európsky Superpohár žien 2015 v gréckom Pireu. Na ME sa do diania zapojila hneď v úvode, keď spolu s Čienohorcom Stankom Ivanovským pískala zápas žien Portugalsko - Grécko (3:27). "Teší ma, že som dostala šancu hneď v úvode. Veľkú radosť mám už len z toho, že som tu. Som prekvapená, že sme na šampionáte len tri ženy, veď v Európe je dosť rozhodkýň na vysokej úrovni. Mám možnosť zažiť tú atmosféru a stretnúť mnoho osobností. Najvtipnejšie je, že človek často ani nevie, s kým sa rozprával. Pritom sú to veľké postavy vodného póla. Pred prvým duelom som mala trochu trému, ale keď prišiel zápas, veľmi rýchlo som na to zabudla. Bolo to celkom príjemné, pri nástupe na duel ma podporili aj naši reprezentanti. Bol to jasný zápas, ale tie sú najnáročnejšie. V nich je totiž najviac vidieť chyby rozhodcov. Po jednotlivých stretnutiach býva aj u nás klasická debata s delegátmi stretnutia. Niektorí len potrasú rukou a poďakujú, iní si nájdu čas a rozoberáme zápas aj pol hodiny. Pri premiére som mala tú kratšiu verziu," prezradila niekdajšia slovenská vodnopólová reprezentantka, ktorá mala istotu nominácie na šampionát od postupu hráčov SR na ME. V Belehrade už rozhodovala niekoľko duelov.
"Na Slovensku som jediná medzinárodná rozhodkyňa, takže som mala ľahšiu cestu na šampionát. Je lepšie, keď na také podujatie ide rozhodca z neutrálnej krajiny, pretože si ho vyberú. Ja som tu aj preto, lebo tu máme svoj tím,“ doplnila. Keďže je Martina Kuníková na svojich premiérových ME, nerobí si veľké nádeje, že sa na okraji bazéna predstaví aj v súbojoch o medaily. "Na to sú potrebné väčšie skúsenosti," prezradila. V rozhodcovskej kariére jej pomáha, že v minulosti sa vodnému pólu venovala: "Je to výhoda, pretože človek sa do toho dokáže omnoho viac vcítiť."
Zhovorčivá Slovenka aktuálne nemá veľkú šancu, že sa dostane na augustové OH do brazílskeho Ria de Janeiro: "Neutrálni rozhodcovia na tento turnaj už sú vyžrebovaní. Moja šanca je iba taká, že sa tam prebojujú slovenskí reprezentanti."


ds;fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.