www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
15.01.2016 10:50:05 VODNÉ PÓLO-ME: Tréner Slovákov: "Proti Srbom nás čaká silná búrka"
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 15. januára (SITA) - Slovenskú vodnopólovú reprezentáciu čaká na 32. majstrovstvách Európy v Belehrade najťažší možný súper spomedzi všetkých. V osemfinále šampionátu Slováci nastúpia v sobotu 16. januára o 18.45 h proti domácim Srbom a pred súbojom nemajú veľké oči. V súvislosti s najbližším vystúpením slovenského výberu na ME ani nemožno hovoriť o šanci na víťazstvo, pretože tá je veľmi malá. Otázka pravdepodobne stojí tak, akú vysokú prehru zverenci 60-ročného španielskeho trénera Antonia Estellera utŕžia. "Duel proti Srbom nesmieme sledovať s otvorenými očami a ústami. Jediná naša požiadavka k hráčom bude, aby tvrdo pracovali. Na výsledku nezáleží, pretože nás čaká najlepší tím na svete. Musíme mať tento duel rýchlo za sebou, v tomto súboji nás nič dobré nečaká. Bude to ako silná búrka, ktorou sa musíme preplaviť a čo najskôr na ňu zabudnúť," povedal pre agentúru SITA hlavný kouč slovenského výberu.
O sile súpera hovorí jeho bilancia z vrcholných turnajov - Srbi majú medailu z ostatných štyroch OH, sú úradujúci majstri sveta a kontinentálni šampióni z predchádzajúcich dvoch ME. Vodní pólisti Srbska sa navyše postarali o doteraz najvyššiu prehru Slovákov v ére samostatnosti na vrcholných podujatiach, v roku 2006 taktiež na ME v Belehrade zvíťazili v základnej skupine 19:2. "Chlapci si už pred turnajom priali do osemfinále Srbov a splnilo sa im to. Ja som takisto rád, pretože to bude duel pre vypredanou arénou a pre každého fantastický zážitok," poznamenal asistent trénera Róbert Kaid a pokračoval: "Pokiaľ ide o športovú stránku, Srbsko je veľký favorit celého podujatia. Vzhľadom na kvality tohto družstva sa budeme snažiť odohrať čo najlepší duel. Ako to bolo vo štvrtok proti Čiernej Hore v druhej polovici duelu, musíme stavať na pevnej defenzíve. Hlavne nesmieme v tomto súboji stratiť zdravé športové sebavedomie jednotlivcov aj celého tímu. V pondelok ráno totiž máme ťažký duel, v ktorom pravdepodobne vyzveme Nemcov."
Brankárskou jednotkou slovenského mužstva v doterajšom priebehu európskeho šampionátu je Lukáš Kozmér, ktorý vo štvrtok odchytal tri štvrtiny duelu proti Čiernej Hore. V druhej osemminútovke ho tréneri nechali oddychovať, aby sa "spamätal" zo šiestich inkasovaných gólov v úvodnej časti. V druhej polovici stretnutia aj vďaka jeho výborným zákrokom Slováci držali krok s favoritom a gólový rozdiel sa už nezmenil. "Čakám, že v sobotu to bude niečo podobné ako vo štvrtok proti Čiernohorcom, asi aj náročnejšie. Srbi hrajú doma a podporuje ich plná hala. Od začiatku do toho pôjdu naplno, my musíme chytiť úvod a koncentrovať sa na celý duel. Nie až od polovice zápasu, keď budeme prehrávať o desať gólov. To bude dôležité. Srbi, aj keď budú vysoko viesť, tak to nevypustia ako iné kvalitné tímy. Hrajú doma a chcú sa svojim fanúšikom ukázať. Budú ‘makať‘ celé stretnutie,“ povedal Lukáš Kozmér, pre ktorého to bude seniorská reprezentačná premiéra proti Srbsku. "Chytal som proti nim iba v juniorskej kategórii. Dokonca ani na klubovej úrovni som nehral proti žiadnemu z hráčov v kádri srbského výberu. Videl som ich hrať iba v telke," dodal.


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.