www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
15.01.2016 14:45:59 Výber chlapcov do 19 rokov v kvalifikácii ME do Gruzínska
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 15. januára (SITA) - Slovenská vodnopólová reprezentácia chlapcov do 19 rokov zabojuje o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie do Holandska v kvalifikačnej B-skupine v gruzínskom Tbilisi. Rozhodol o tom piatkový žreb v dejisku seniorských ME v srbskom Belehrade. Mladí Slováci pod vedením hlavného trénera Dušana Holasa budú na jar 2016 bojovať o jedno z dvoch miest v konkurencii domáceho Gruzínska, Francúzska, Bieloruska a Fínska. Šampionát sa uskutoční v septembri v Holandsku. "Je to najťažšia kvalifikačná skupina spomedzi všetkých. O dve miestenky totiž budeme súperiť s dvoma kvalitnými výbermi - francúzskym a gruzínskym,“ povedal po žrebe generálny sekretár Slovenského zväzu vodného póla (SZVP) Gejza Gyurcsi. Na ME sa priamo kvalifikovalo sedem najlepších chlapčenských výberov z Európsky hier v Baku 2015, účasť má istú aj domáce Holandsko. Na šampionáte bude štartovať spolu 16 tímov.
V rovnakom termíne sa v "krajine tulipánov" budú konať aj ME dievčat do 19 rokov, na ktorých sa predstaví všetkých 17 prihlásených krajín vrátane Slovenska.
V Belehrade v piatok vyžrebovali aj semifinálové dvojice vodnopólového Európskeho pohára LEN. Na maďarský Szeged v kádri so slovenským reprezentantom Lukášom Semanom čaká dvojzápas proti talianskej Brescii (hrá sa 3. a 10. februára, prvý duel v Taliansku). Druhú dvojicu tvoria chorvátsky Mornar Split a ruský Sintez Kazaň.

Žreb kvalifikácie o postup ME 2016 hráčov do 19 rokov:
MUŽI
A-skupina (Malta): Nemecko, Ukrajina, Malta, Bulharsko, Slovinsko
B-skupina (Antalya/Tur.): Čierna Hora, Turecko, Veľká Británia, Izrael, Belgicko
C-skupina (Tbilisi/Gruz.): Francúzsko, SLOVENSKO, Gruzínsko, Bielorusko, Fínsko
D-skupina (Baku/Azer.): Rumunsko, Azerbajdžan, Moldavsko, Švajčiarsko

Žreb semifinále vodnopólového Európskeho pohára LEN (hrá sa 3. a 10. februára):
AN Brescia (Tal.) - VE Szeged (Maď., Lukáš Seman)
VK Mornar Split (Chor.) - Sintez Kazaň (Rus.)


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.