www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
16.01.2016 21:57:20 VODNÉ PÓLO-ME: Slováci napriek prehre zvládli duel so Srbmi
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 16. januára (SITA - od vyslaného redaktora Petra Mráza) - Pred sobotňajším duelom slovenskej vodnopólovej reprezentácie v osemfinále majstrovstiev Európy v Belehrade nebolo pochýb, že do štvrťfinále sa z neho kvalifikuje vysokofavorizovaný výber domáceho Srbska. Otázkou bol len gólový rozdiel v tomto súboji Dávida s Goliášom. Slováci ho napokon zvládli, odohrali so cťou a vztýčenými hlavami. Po prvej štvrtine bol stav nerozhodný, po druhej domáci viedli o dva góly a po tretej o tri. Takýto vývoj nečakal asi nikto. Výnimkou bol azda kapitán slovenského mužstva Juraj Zaťovič. "Priebeh ma neprekvapil. Vieme hrať dobre, hoci sme to na tomto turnaji ešte poriadne neukázali. Dnes sa to začalo a verím, že to bude mať aj pokračovanie," povedal po súboji 33-ročný Zaťovič a pokračoval: "Bol to super zápas, všetci sme si ho užili. Absolvovali sme po fyzickej stránke veľmi náročný duel. Tešíme sa na ďalší, v ktorom bude kľúčové zopakovať takýto výkon. Myslím si, že lepšie sme sa na pondelkový duel nemohli pripraviť." Práve pondelok bude z hľadiska konečného umiestnenia Slovákov dôležitý. Súboj proti zdolanému z nedeľňajšieho večerného v osemfinále Rusko - Nemecko rozhodne o tom, či zverenci španielskeho Antonia Estellera budú hrať o 9. - 12. miesto a udržia si šancu na postup na aprílovú celosvetovú olympijskú kvalifikáciu, alebo ich čakajú súboje o 13. - 16. miesto bez šance na Rio.
Vypredaného hľadiska v belehradskej Kombank Arene sa Slováci nezľakli a počas celého stretnutia príkladne bojovali. "Konečne sme sa chytili. Hrali sme od začiatku a už to aj nejako vyzeralo. S výkonom môžeme byť spokojní a výsledok so Srbskom je prijateľný. Dúfame, že to takto pôjde až do konca turnaja. Naštartovali sme od úvodu duelu a chceme to potiahnuť až do posledného stretnutia," poznamenal mladý gólman, ktorý mal pred stretnutím proti Srbom menšie zdravotné problémy.
Tie sa nevyhli ani dvojgólovému strelcovi zo sobotňajšieho duelu Martinovi Faměrovi, ktorý si zápas tiež poriadne užil. "Myslím si, že sme dnes prekvapili aj sami seba. Nečakali sme takýto výsledok a keby nám niekto pred zápasom povedal, že to takto skončí, tak to berieme všetkými desiatimi. Všetci sme hrali pred takým publikom prvýkrát, atmosféra bola úplne geniálna," povedal rodák z českého mesta Vimperk pôsobiaci na klubovej úrovni v Španielsku.
Hlavný kouč Slovákov Antonio Esteller mal radosť z výkonu svojich zverencov proti Srbom. "Hrali sme dobre tak, ako sme ukázali už v druhej polovici proti Čienohorcom. Moji hráči bojovali a to je najdôležitejšie. Ak by sme dostali 15 či 17 gólov a moji chlapci by bojovali, aj tak by som na nich bol pyšný," povedal 60-ročný odborník. Teraz na jeho tím čakajú dôležité súboje o miestenku na spomenutej olympijskej kvalifikácii. Španielsky tréner však krotil slová o tom, že práve účasť na aprílovom turnaji v Taliansku je od úvodu podujatia hlavným cieľom. "Náš výkon proti Srbom je dobrým znakom pred pondelkovým súbojom, hráči si zvýšili sebavedomie. Slovensko však prišlo na tento turnaj v prvom rade zbierať skúsenosti. Som pri mužstve veľmi krátko na to, aby sme mohli hovoriť o ďalších a vyšších cieľoch. Naše výkony na turnaji sa zlepšujú, no do ďalšej fázy turnaja ideme s pokorou. Naši ďalší súperi musia, my môžeme. Oni sa na toto podujatie spolu pripravovali omnoho dlhšie, niekoľko rokov. Všetko máme vo vlastných rukách," povedal Antonio Esteller.


fr;kl
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.