www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
30.03.2016 15:57:21 Od nedele boj Slovákov o letenky na OH do Ria
<< staršia<< všetky >>novšia >>
TERST 30. marca (SITA) - Slovenskú mužskú vodnopólovú reprezentáciu čaká od nedele boj o olympijskú miestenku do Ria de Janeiro. Pod taktovkou trénerského tandemu Antonio Esteller Serrahima, Róbert Kaid absolvujú Slováci v talianskom Terste päť zápasov za päť dní, ďalšie pribudnú v prípade úspešných výsledkov. Tím SR v základnej A-skupine nastúpi postupne proti Rumunom, Rusom, Kanaďanom, Francúzom a Maďarom. Do piatkového štvrťfinále postúpi najlepšie kvarteto spomedzi šiestich účastníkov dvoch skupín, v druhej budú štartovať Španieli, Holanďania, Nemci, Taliani, Kazachovia a Juhoafričania. Miestenku na OH 2016 si vybojuje štvorica úspešných štvrťfinalistov. "Vieme, že to budeme mať ťažké. Všetko sú to veľmi vyrovnané mužstvá. Hráme väčšinou proti európskym tímom, z výberu Kanady poznám pár hráčov a ich sila je na úrovni Francúzska, Rumunska či Ruska. Všetci chlapci urobíme maximum pre to, aby sme boli do posledného okamihu v hre o Rio. Ak všetko sadne ako má, mohli by sme bojovať o druhú priečku v tabuľke A-skupiny," povedal pre agentúru SITA slovenský reprezentant Lukáš Seman.
Slováci začali s ladením formy na turnaj v Terste tréningovým kempom v Novákoch, neskôr v Holandsku odohrali dve neúspešné prípravné súboje s domácim výberom (7:15 a 8:15). Nasledovali tréningy v Košiciach a aktuálne sú Slováci na sústredení v chorvátskej Rijeke, odkiaľ sa v závere týždňa presunú do dejiska kvalifikačného turnaja. V Terste budú Slovensko reprezentovať brankári Lukáš Kozmér a Michal Hruška, hráčmi v poli budú Juraj Zaťovič, Martin Faměra, Lukáš Ďurík, Lukáš Seman, Maroš Tkáč, Tomáš Brúder, Martin Kolárik a Samuel Baláž, Michal Úradník, Igor Szabo a Adam Furman.

Nominácia slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácie na celosvetovú mužskú kvalifikáciu o postup na OH 2016 do Ria de Janeiro - Terst (Tal.):
Brankári: Lukáš Kozmér, Michal Hruška
Hráči v poli: Juraj Zaťovič, Martin Faměra, Lukáš Ďurík, Lukáš Seman, Maroš Tkáč, Tomáš Brúder, Michal Úradník, Igor Szabo, Adam Furman, Martin Kolárik, Samuel Baláž

Zloženie základných skupín celosvetovej mužskej kvalifikácie o postup na OH 2016 do Ria de Janeiro:
A-skupina: Maďarsko, Rusko, Kanada, Francúzsko, Rumunsko, SLOVENSKO
B-skupina: Taliansko, Kazachstan, Juhoafrická republika, Španielsko, Nemecko, Holandsko

Program Slovákov v Terste:
nedeľa 3. apríla: Slovensko - Rumunsko (16.30)
pondelok 4. apríla: Rusko - Slovensko (19.10)
utorok 5. apríla: Slovensko - Kanada (15.10)
streda 6. apríla: Slovensko - Francúzsko (19.10)
štvrtok 7. apríla: Maďarsko - Slovensko (15.10)
piatok 8. apríla: štvrťfinále (16.00, 17.30, 19.00 a 20.30)
sobota 9. apríla: semifinále (19.00 a 20.30) a zápasy o 5.-8. miesto (16.00 a 17.30)
nedeľa 10. apríla: súboje o konečné umiestnenie (11.00, 12.30, 15.30, finále 17.00)


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.