www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
09.05.2017 18:01:26 Mladí Slováci chcú postúpiť na ME juniorov
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 9. mája (SITA) - V utorok popoludní odcestovala z Bratislavy do slovinskej Ľubľany sedemnásťčlenná výprava mladých slovenských pólistov do 17 rokov, ktorú v termíne od 11. do 14. mája čaká kvalifikácia o postup na ME hráčov tejto vekovej kategórie. Hlavný tréner tohto reprezentačného výberu SR Karol Bačo ml. vzal do Slovinska trinásť hráčov, ktorých spolu s asistentom Petrom Nižným pozná minimálne šesť rokov. Práve toľko existuje celoslovenský projekt podpory talentov pod názvom "Mokrá lopta tím." Predpokladaným úspechom na medzinárodnej scéne, ktorým by mal tento šesťročný program vyvrcholiť, by mal byť postup na ME 2017 (10.- 17. septembra). "Nečaká nás ľahký turnaj, lebo s najväčším súperom, ktorým sú mladí Nemci, sa stretneme hneď v prvý hrací deň," zdôraznil Karol Bačo ml. Jednoznačným cieľom ich misie v Slovinsku je postup na európsky šampionát. O účasť na Malte sa bude bojovať v štyroch kvalifikačných skupinách, Slovensko si v B-skupine zmeria sily s Nemeckom, Poľskom, Bulharskom, Slovinskom a Bieloruskom.

"Hrá sa systémom každý s každým, o postupe na ME môže rozhodnúť aj jeden gól. Bude to náročná previerka, v ktorej chceme obstáť, aby sme sa domov vrátili s postupom vo vrecku. Z každej skupiny sa na šampionát dostanú prvé dva tímy," povedal pre agentúru SITA Karol Bačo ml.. "Som rád, že najťažší súper nás čaká hneď na úvod turnaja, no trochu sa obávam záverečných dvoch dní, keď v priebehu 24 hodín nás čakajú tri náročné súboje.Posledný súper budú nevyspytateľní Bielorusi, klasická ruská škola vodného póla. O nich máme informácie iba z turnajov, ktoré v minulosti odohrali v Poľsku. Bulhari sú pre nás veľká neznáma, lebo tí sa z medzinárodnej scény v poslednom období stiahli. Preto žiadneho zo súperov nemôžeme podceniť, pred každým musíme mať zdravý rešpekt, ale aj chuť zvíťaziť," pripomenul Karol Bačo ml.

Najviac informácií majú Slováci o nemeckom tíme, s ktorým mali aj spoločnú prípravu v rámci recipročných sústredení a turnajov. "Nemci tento rok menili trénera, v kvalifikácii ich povedie môj bývalý spoluhráč z Košíc Milan Šagát, takže to bude zaujímavá konfrontácia aj z tohto pohľadu. Nemci vždy mali svoju kvalitu," informoval Karol Bačo ml. a dodal: "V rámci prípravy sme hrali aj kombinované zápasy so silnou maďarskou reprezentáciou do 17 rokov a tiež seniorskými extraligovými družstvami KVP Nováky a ČH Hornets Košice. Verím, že nás dobre pripravili na náročný kvalifikačný turnaj v Ľubľane. Chlapcov poznáme od ich jedenástich rokov, vieme, čo dokážu. Veríme, že hlavný cieľ na tomto turnaji zvládnu."

Jedným z trinástich reprezentantov je aj Štefan Hrehor z ČH Hornets Košice: "Máme za sebou tvrdú štvortýždňovú prípravu, s ktorou som spokojný. V rámci nej sme odohrali ťažké zápasy so silnou maďarskou reprezentáciou. V týchto zápasoch sme sa veľa naučili. Veríme, že nám to na turnaji v Ľubľane pomôže."

Nominácia SR: Štefan Hrehor, Jakub Barla, Tomáš Bačo, Branislav Balogh, Maximilián Molnár, Peter Gazsi (všetci ČH Hornets Košice), Roman Čech, Matej Čaraj, Michal Úradník, Jakub Oršula, Filip Hannel, Adam Krajčík (všetci KVP Nováky), Norbert Kozmér (KVP Piešťany). Hlavný tréner: Karol Bačo ml., tréner: Peter Nižný, vedúci družstva: Jozef Čaraj, lekár: Jaroslav Barla.

Program kvalifikácie na ME "17" vo vodnom póle, B-skupina, Ľubľana:
štvrtok 11. mája o 20.30 h: SR - Nemecko, piatok 12. mája o 19.00: Poľsko - SR, sobota 13. mája 12.00: Bulharsko - SR a od 20.30 Slovinsko - SR, nedeľa 14. mája 10.30: Bielorusko - SR.

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.