www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
07.09.2017 16:17:49 Mladí Slováci chcú na ME na Malte postúpiť zo skupiny
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 7. septembra (SITA) - Slovenskú vodnopólovú reprezentáciu chlapcov do 17 rokov čakajú od nedele 10. septembra súboje na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie na Malte. Cieľom tímu SR pod vedením hlavného trénera Karola Bača a jeho asistenta Petra Nižného je v základnej skupine vyhrať aspoň jeden zápas a vyhnúť sa bojom o 13. - 16. miesto.

Mladí Slováci v základnej D-skupine nastúpia postupne proti rovesníkom z Grécka, Turecka a Ruska. Víťazi každej zo štyroch štvorčlenných skupín sa kvalifikujú priamo do štvrťfinále, tímy na druhých a tretích miestach čaká osemfinálový súboj. "Hlavný cieľ je postup zo skupiny a potom sa uvidí. Najnáročnejší súper nás čaká hneď na začiatku, Gréci majú veľkú silu a asi vyhrajú našu skupinu," povedal pred odletom na Maltu reprezentant Michal Úradník. "Potvrdzujem, primárny cieľ je vyhrať v skupine aspoň jeden duel," pokračoval jeho spoluhráč Matej Čaraj.

Slováci cestujú na Maltu s rovnakým tímom, s akým si na jar vybojovali postup na šampionát. "Na majstrovstvá Európy sme sa pripravovali podľa našich finančných možností, vedeli by sme si predstaviť oveľa lepšiu prípravu. Odohrali sme dva turnaje v Topoľčanoch a Piešťanoch, pripravovali sme sa len v domácich podmienkach," povedal hlavný tréner Karol Bačo a pokračoval: "Naša skupina je veľmi vyrovnaná, máme pred sebou zápasy proti veľmi náročným súperom. Všetci traja pred šampionátom ukázali veľmi dobrú formu na kvalitných turnajoch. Uvidíme, ako sa nám bude dariť. Verím, že cesta za postupom ďalej vedie cez Turkov."

Káder slovenskej vodnopólovej reprezentácie chlapcov do 17 rokov na ME tejto vekovej kategórie na Malte:
Štefan Hrehor, Roman Čech - Jakub Barla, Peter Gazsi, Filip Hannel, Michal Úradník, Branislav Balogh, Norbert Kozmér, Tomáš Bačo, Jakub Oršula, Maximilián Molnár, Matej Čaraj, Adam Krajčík
Realizačný tím: Karol Bačo (tréner), Peter Nižný (asistent trénera), Jozef Čaraj (vedúci družstva), Jaroslav Barla (lekár)

Program tímu SR "17" v základnej D-skupine na ME na Malte:
nedeľa 10. septembra: Grécko - Slovensko (11.30)
pondelok 11. septembra: Turecko - Slovensko (9.00)
utorok 12. septembra: Rusko - Slovensko (9.00)

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.