www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
08.10.2017 11:42:18 Slovenky vyhrali kvalifikačný turnaj v Kyjeve a v boji o ME 2018 ich čakajú Turkyne
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KYJEV 8. októbra (SITA) - Slovenské reprezentantky vo vodnom póle sa stali víťazkami A-skupiny I. kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do katalánskej Barcelony. Na turnaji v ukrajinskom Kyjeve po predchádzajúcich piatich víťazstvách ukončili svoje účinkovanie nedeľňajšou remízou s Češkami 10:10. Oba výbery nazbierali dovedna 16 bodov, Slovenky pod vedením trénerského tandemu Marek Gális a Cinzia Ragusová sa stali víťazkami podujatia zásluhou lepšieho celkového skóre.

Slovenské hráčky si už skôr zabezpečili postup do ďalšej fázy bojov o kontinentálny šampionát. Spomedzi siedmich tímov na turnaji v Kyjeve ďalej postúpilo až šesť výberov, okrem Slovenska a Česka aj Izrael, Ukrajina, Rumunsko a Švajčiarsko.

Slovenské pólistky už poznajú aj súperky v baráži, ktorej prvé zápasy sú na programe 17. februára 2018 a odvety 3. marca. Na kontinentálny šampionát postúpia, ak zvládnu zápasy proti reprezentantkám Turecka, ktoré na predchádzajúcich ME skončili na poslednom 12. mieste.

Kvalifikácia o postup na ME 2018 vo vodnom póle - ženy - A-skupina I. kvalifikácie - Kyjev (Ukr.) - nedeľa:

Slovensko - Česko 10:10 (2:1, 1:4, 6:3, 1:2)
Góly SR: Stankovianska 4, Baranovičová 3, Kátlovská 2, Kačková 1.

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.