www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
31.01.2018 15:15:19 Reprezentáciu mužov SR povedie v boji o ME 2018 Peter Nižný
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 31. januára (SITA) - Peter Nižný sa stal trénerom slovenskej mužskej reprezentácie vo vodnom póle. Na tejto pozícii ho potvrdila Slovenská plavecká federácia (SPF). Štyridsaťročný (nar. 8. marca 1977) niekdajší reprezentant SR vyhral výberové konanie, ktorá sa konalo v závere roka 2017.

Peter Nižný už viedol národný tím SR v roku 2017, v závere januára dočasne prevzal vedenie reprezentácie po abdikácii Španiela Antonia Estellera Serrahimu. Z pozície asistenta mu pomáhal Peter Tkáč, ktorý je jeho trénerom na klubovej úrovni v KVP Nováky. Nižný totiž stále pôsobí ako hráč. Mužskú seniorskú reprezentáciu čaká na prelome februára a marca baráž o postup na letné majstrovstvá Európy do katalánskej Barcelony, súpermi Slovákov budú hráči Portugalska.

O ME 2018 budú tiež na prelome februára a marca bojovať aj ženy SR, koučom tohto výberu je Marek Gális. Na Slovenky čakajú dva zápasy proti tímu Turecka.

Známe sú aj mená kormidelníkov v mládežníckych tímoch. Dôveru pri chlapcoch dostali Dušan Holas (SR "19"), Miroslav Gogola (SR "16") a Karol Bačo ml. (SR "14"), pri dievčatách Cinzia Ragusová (SR "16") a Szabolcs Eschwig-Hajts (SR "19").

Sekcia vodného póla SPF ukončila prijímanie prihlášok do výberového konania na pozície trénerov národných tímov dovedna v siedmich kategóriách v polovici decembra 2017. V ďalších týždňoch prebehlo vyhodnocovanie prihlášok a schvaľovacie procesy.

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.