www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
16.07.2018 14:27:30 AKTUALIZÁCIA - ME mužov - Slováci podľahli Rusom, zlyhali v presilovkách
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené znenie o hlas.

BARCELONA 14. júla (SITA) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia neuspela vo svojom úvodnom vystúpení na 33. majstrovstvách Európy v španielskej Barcelone. Zverenci trénerského tandemu Peter Nižný - Karol Bačo mladší v pondelok popoludní v súboji základnej D-skupiny podľahli výberu Ruska 6:12. Slovenský výber po dni voľna nastúpi v stredu 18. júla o 14.00 h proti tímu Rumunska, z pohľadu možného prieniku do osemfinále to pre oboch súperov bude veľmi dôležitý duel.

Slováci držali krok so súperom do polovice druhej štvrtiny, v dvanástej minúte prehrávali len 2:3, ale potom sa na dlhý čas gólovo odmlčali. Až 15. minúty Rusi zvyšovali náskok na 9:2. Lukáš Ďurík potom skorigoval, ale po tretej osemminútovke viedol ruský tím 10:3. V záverečnej častí slovenský výber skorigoval na 5:10, no Rusi si už ustrážili náskok a pripísali si víťazstvo. Reprezentácia SR v pondelok zlyhala v presilovkách, z jedenástich početných výhod využila iba jednu. Súper na gól nepremenil ani jednu z troch.

Majstrovstvá Európy vo vodnom póle - Barcelona (Šp.) - pondelok:

D-skupina
Rusko - Slovensko 12:6 (3:1, 2:1, 5:1, 2:3)
Góly: Andrjukov a Nagajev po 4, Cholod 2, Merkulov a Šepelev po 1 - Marek Tkáč 2, Zaťovič, Čaraj, Ďurík a Kolárik po 1
Využitie presiloviek: 3/0 - 11/1, pokutové hody: 1/1 - 0, rozhodovali: Paoletti (Tal.) a Stavridis (Gréc.)

Zostava SR: Hoferica, Laciak - Vidumanský, Zaťovič, M. Úradník, Ďurík, P. Tkáč, Maroš Tkáč, Marek Tkáč, T. Bielik, Čaraj, Kolárik, Baláž

Hlas:
Karol Bačo (asistent trénera SR): "Pred zápasom sme tajne dúfali v lepší výsledok, ale totálne sme vybuchli v presilovkách. Mali sme však aj dobré pasáže. Mali sme mizerné využitie početných výhod, gólovo sme sa teda nevedeli presadiť. Ak by sme v tejto hernej činnosti boli lepší, mohli sme dosiahnuť prijateľnejší výsledok."

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.