www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
13.11.2018 14:21:49 Olympia Košice bude hostiť v januári skupinu Euroligy žien
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KIRIŠI 13. novembra (SITA) - Košice budú v závere januára 2019 hostiť jednu zo štyroch skupín vodnopólovej Euroligy žien 2018/2019. Jej hostiteľkami budú úradujúce slovenské šampiónky ŠK Olympia Košice. Na Slovensko pricestujú zvučné tímy z krajín, v ktorých je vodné pólo na vysokej úrovni. Španielsko bude zastupovať tím CN Sabadell, z Maďarska prídu úradujúce víťazky Európskeho superpohára žien DEMG Dunaújváros. Ďalšími členmi skupiny sú taliansky klub Rapallo Nuoto a grécke družstvo Vouliagmeni NC. "Je to veľmi náročná náročná, ale zaujímavá skupina. A to aj pre vodnopólového fanúšika. Pre nás to znamená pri organizovaní koncom januára 2019 obrovské množstvo práce, aby všetko dopadlo tak, ako má. Ide o príjemnú prácu, veď je to niečo, čo na Slovensku ešte nebolo," hovorí manažér ŠK Olympia Košice Ľubomír Tóth.

Z každej zo skupín - ďalšie sa uskutočnia v Barcelone, Padove a Aténach - postúpia do štvrťfinále po dva najvyššie umiestnené tímy.

Zloženie skupín Euroligy žien 2018/2019 vo vodnom póle:
A-skupina - Barcelona (Šp.): Kinef Kiriši (Rus.), Sant Andreu (Šp.), BVSC Budapešť (Maď.), Leiden (Hol.), Mladost Záhreb (Chor.)
B-skupina - Košice (SR): CN Sabadell (Šp.), DEMG Dunaújváros (Maď.), Rapallo Nuoto (Tal.), Vouliagmeni NC (Gréc.), ŠK Olympia Košice (SR)
C-skupina - Padova (Tal.): Plebiscito Padova (Tal.), Olympiakos Pireus (Gréc.), CN Mataró (Šp.), Jugra Chanty-Mansijsk (Rus.)
D-skupina: Atény (Gréc.): UVSE Budapešť (Maď.), Orizzonte Catania (Tal.), Uraločka Zlatoust (Rus.), Lille (Fr.), Ethnikos Atény (Gréc.)

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.