www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
21.08.2019 12:49:47 Skúsený Zaťovič ešte pomôže slovenskej reprezentácii
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 21. augusta (SITA) - Už ako sedemnásťročný reprezentoval Slovensko na OH 2000 v austrálskom Sydney. Odvtedy Juraj Zaťovič s vodným pólom precestoval celú Európu, skúsenosti zbieral aj v zámorskej vysokoškolskej súťaže NCAA. Bojnickému rodákovi sa tiež podarilo s čiernohorským Kotorom ovládnuť mužskú Euroligu. Ostatné tri sezóny strávil v Grécku, na sklonku kariéry pravdepodobne zostane vo vlasti. "Nelúčim sa, chcem ešte hrať. Keď k tomu momentu ale príde, bude to skôr formou, že ten zápas bude posledný súťažný," prezradil Juraj Zaťovič v rozhovore pre oficiálny web Slovenskej plaveckej federácie (SPF).

Pôsobenie v PAOK Solún si užil. "Tri roky v tomto klube mi priniesli kopec krásnych momentov, zážitkov a priateľov. Mali sme tam s rodinou vytvorené veľmi dobré zázemie a vždy sa tam radi vrátime. Momentálne ešte neviem na sto percent, kde budem hrať, ale najpravdepodobnejšie je, že zakotvím doma v Novákoch," pokračoval skúsený pólista.

Už na jeseň čaká na slovenskú vodnopólovú reprezentáciu kvalifikácia o postup na budúcoročné ME do Maďarska. Juraj Zaťovič priznal, že prijal pozvánku od trénera Petra Nižného, aby tímu pomohol v boji o Euro. Kvalifikačný turnaj, na ktorom si Slováci zmerajú sily s Francúzmi, Ukrajincami a Bielorusmi, sa uskutoční v októbri v Novákoch. "Cieľ je jasný, na postup musíme zdolať minimálne Ukrajincov a Bielorusov. S Francúzmi môžeme prekvapiť," poznamenal Zaťovič a doplnil: "Ponuku zahrať si v októbri som po rýchlom zvážení prijal. Aj z toho dôvodu, že by sa mal turnaj odohrať v Novákoch, a tak sa na všetkých fanúšikov veľmi teším."

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.