www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
10.10.2019 11:00:00 Slováci chcú v boji o ME 2020 vyhrať v Novákoch kvalifikačnú skupinu na úkor Francúzov
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 10. októbra (SITA) - Slovenskú mužskú vodnopólovú reprezentáciu čakajú od piatka do nedele dôležité tri zápasy v boji o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do maďarskej Budapešti. Zverenci trénera Petra Nižného absolvujú kvalifikačný turnaj v domácom prostredí, v Novákoch si postupne zmerajú sily s Bielorusmi, Ukrajincami a Francúzmi. "Francúzi budú najťažší súper, aj preto sme si ich vybrali až do tretieho zápasu. Bielorusko a Ukrajina sú pre nás neznáme tímy. Nezostáva nám nič iné, len ich zdolať. Verím, že to tak bude," povedal pred dôležitým podujatím tréner Nižný. Slováci nechýbali na ostatných dvoch ME, v Belehrade 2016 obsadili trinástu a v Barcelone 2018 štrnástu priečku.

Slováci pred spomenutým kvalifikačným turnajom v Novákoch naposledy spoločne trénovali v januári. "Chcel som sa pripravovať každý mesiac, ale rozpočet nám to nedovolil. Teraz sme mali na prípravu pár dní, kvalifikáciu musíme zvládnuť," pokračoval Nižný. Ten už nemôže rátať s elitným centrom Lukášom Ďuríkom, ktorý dostal ponuku reprezentovať Španielsko a chce ju využiť.

"V Novákoch nás čakajú tri zápasy a nebudú ľahké. Podmienky však majú všetci rovnaké. Sme doma a to chceme využiť. Najlepšie by bolo postúpiť z prvého miesta, pretože žreb na ME by k nám bol milosrdnejší. Verím, že sa nám to podarí," dodal Nižný. Na kontinentálny šampionát do maďarskej metropoly postúpia po dva najúspešnejšie kolektívy z každého zo štyroch kvalifikačných turnajov, ktoré sa okrem Slovenska konajú aj na Malte, v Gruzínsku a Holandsku.

Káder tímu SR v boji o ME 2020:
Tomáš Hoferica, Martin Kolárik, Martin Laciak, Tomáš Bielik, Juraj Zaťovič, Samuel Baláž, Matej Čaraj, Miroslav Mikloda, Samuel Baran, Marek Tkáč, Andrej Zareva, Andrej Kováčik, Adam Mitruk, Radovan Pieter, Marek Molnár, Daniel Veterník, Patrik Tkáč, Maroš Tkáč

Program turnaja v Novákoch:
piatok 11. októbra: Francúzsko - Ukrajina (17.30), Slovensko - Bielorusko (19.00)
sobota 12. októbra: Bielorusko - Francúzsko (17.00), Slovensko - Ukrajina (18.30)
nedeľa 13. októbra: Ukrajina - Bielorusko (10.00), Slovensko - Francúzsko (11.30)

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.