www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
11.10.2019 10:01:10 Slovenky v boji o ME 2020 čakajú Turkyne, súperkám majú čo vracať
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 11. októbra (SITA) - Slovenské reprezentantky vo vodnom póle v sobotu v Košiciach čaká dôležitý zápas v boji o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Budapešti. Slovenky vedené trénerom Milanom Henkrichom v sobotu večer nastúpia v prvom zápase play-off kvalifikácie proti výberu Turecka, ktorému majú čo vracať. V rovnakej fáze kvalifikácie o ME 2018 slovenské hráčky neprešli cez Turkyne, s ktorými doma remizovali 11:11 a u súperiek prehrali 9:10.

"Turkyne majú prakticky nezmenené družstvo v porovnaní s predchádzajúcou kvalifikáciou, takže nastúpime proti účastníkovi uplynulých ME v Barcelone. Majú tam najmä dve veľmi kvalitné hráčky, na ktorých tréner stavia taktiku. Kľúčom k úspechu bude ubrániť ich," povedal pred zápasom v Košiciach tréner Henkrich.

Jeho zverenky v apríli ovládli nasadzovací turnaj v Portugalsku, na ktorom nestratili ani bod. "Máme za sebou už päť ťažkých zápasov, ktoré sme síce vyhrali, ale ešte stále nemáme zaručený postup. Čakajú nás ďalšie dve stretnutia, ktoré rozhodnú o tom, či postúpime alebo nie," pokračoval kouč a na margo súperiek dodal: "Je to pravidelný účastník ME a ich káder je už niekoľko rokov konsolidovaný. V našom sa neustále dejú rôzne zmeny, ani tentoraz tomu nebolo inak. V mládežníckych kategóriách sme lepší, no v seniorskej zvyčajne ťaháme za kratší koniec. Verím, že práve v tomto dvojzápase sa to zlomí."

Prvý súboj je na programe v sobotu 12. októbra o 19.00 h v Košiciach, odveta o dva týždne neskôr v Istanbule.

Káder výberu žien SR v boji o ME 2020
Emöke Kiššová, Kristína Horváthová - Beáta Kováčiková, Janka Kurucová, Ivana Majláthová, Emma Junasová, Monika Sedláková, Natália Pecková, Tamara Kolářová, Miroslava Stankovianska, Lenka Garančovská, Daniela Kátlovská, Katarína Kissová

Program Sloveniek v boji o ME 2020
sobota 12. októbra - prvý zápas: Slovensko - Turecko (Košice, 19.00)
sobota 26. októbra - odveta: Turecko - Slovensko (Istanbul, 19.00)

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.