www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
25.10.2019 11:50:52 Slovenky sú už len krok od postupu na ME, v Istanbule ich čaká búrlivá kulisa
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 25. októbra (SITA) - Slovenská ženská vodnopólová reprezentácia je už iba krok od historického postupu na majstrovstvá Európy do Budapešti. Slovenky čaká posledná prekážka na ceste do Maďarska - odvetný duel play-off kvalifikácie v Istanbule proti domácemu Turecku. Pred odvetou majú zverenky trénera Milana Henkricha všetko vo svojich rukách, v prvom vzájomnom súboji totiž v Košiciach triumfovali nad Turkyňami 19:9 a o postup ich môže obrať iba vysoká prehra v sobotu večer. "Mimoriadne dôležitá bude prvá štvrtina. Ak nedajbože dostaneme nejaké lacné góly, súper sa môže chytiť a môže to byť potom ešte veľmi zaujímavé. V Turecku chceme potvrdiť domácich úspech. Ak chceme patriť do elitnej dvanástky v Európe, musíme tento zápas vyhrať," myslí si hlavný kouč slovenského ženského výberu.

Slovenské hráčky odcestovali do dejiska duelu v piatok ráno, po prvom zápase však stihli aj krátky tréningový kemp v chorvátskom Varaždíne s domácimi reprezentantkami. "Zápasy nám ukázali, že chorvátska reprezentácia do elitnej dvanástky naozaj patrí a je to značne skúsené družstvo. Hrajú dosť tvrdé a silové vodné pólo. Som však presvedčený, že za nimi veľmi nezaostávame," pokračoval Henkrich, ktorý svoje hráčky stále upozorňuje, že postup ešte nemajú vo vrecku. "Ešte je pred nami odveta a dievčatá už zo skúseností z minulého roka vedia, že je v Istanbule búrlivá atmosféra a v športe je naozaj veľa vecí možných," dodal.

Ak Slovenky zdolajú aj poslednú kvalifikačnú prekážku, od 12. do 26. januára 2020 ich v Budapešti čaká vrcholný turnaj. V základnej A-skupine by si zmerali sily s Grékyňami, domácimi Maďarkami, Ruskami a ďalšími dvoma výbermi z kvalifikácie - pravdepodobne Srbkami a Chorvátkami.

Kvalifikácia o postup na majstrovstvá Európy 2020 vo vodnom póle - ženy - play-off - odveta:
sobota 26. októbra: Turecko - Slovensko (Istanbul, 18.00 h SELČ) - prvý zápas: 9:19

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.