www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
10.01.2020 12:15:47 Slovenky sa na ME predstavia po 27 rokoch, Slováci obhajujú 14. miesto z Barcelony 2018
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 10. januára (SITA) - Slovenská ženská vodnopólová reprezentácia v nedeľu 12. januára zažije návrat na vrcholný turnaj po dlhých 27 rokoch. Slovenky doteraz naposledy štartovali na majstrovstvách Európy v roku 1993 v anglickom Leedsi, odvtedy na tomto fóre absentovali. Hráčky SR čaká návrat medzi kontinentálnu elitu ako lusk, prvý súboj na turnaji v Budapešti odohrajú proti favorizovaným Ruskám. V základnej A-skupine ich potom čakajú aj súboje proti domácim Maďarkám, Grékyniam, Srbkám a Chorvátkam.

"Všetky sa tešíme na to, že si zahráme na takomto veľkom podujatí. Budú to pre nás obrovské skúsenosti a zároveň sa tam môžeme ukázať. Chceme skončiť čo najlepšie, krásne by bolo dostať sa do prvej osmičky. Uvidíme však, čo ukážu samotné zápasy," povedala pred odchodom do dejiska šampionátu hráčka Daniela Kátlovská. Hlavný kouč Milan Henkrich prezradil ciele výberu: "Prvým bude overiť si, ako to po tých 27 rokoch vyzerá. Stratili sme kontakt s európskou špičkou a teraz uvidíme, na čom sme. Druhým cieľom je získať historicky prvé body na ME a tretím je postup zo skupiny."

Kým Slovenky budú štartovať na ME po dlhých 27 rokoch, muži SR budú na kontinentálnom šampionáte obhajovať 14. priečku spred dvoch rokov zo španielskej Barcelony. Slovákov čaká mimoriadne ťažká základná A-skupina - ich súpermi budú postupne Čiernohorci, Nemci a Chorváti. "Skupina je dosť silná. Hlavní favoriti sú hráči Chorvátska. Museli by sme mať šťastie, aby sme v tejto skupine zahrali s niektorým súperom vyrovnaný duel. Nechcem hľadať výhovorky, ale aj krajiny z druhej osmičky pri skvalitňovaní kádra angažujú cudzincov, u nás to tak nie je a aj naši hráči odchádzajú do zahraničia. Dáme však do toho všetko, aby sme na turnaji dosiahli nejaké dobré výsledky. V žiadnom prípade sa nechceme poddať. Úspechom na turnaji bude, ak sa nám podarí hoci aj o jednu priečku zlepšiť umiestnenie z predchádzajúcich ME," povedal pre agentúru SITA kouč slovenskej mužskej reprezentácie Peter Nižný. Na mužov SR čaká prvý zápas v Maďarsku v utorok 14. januára.

V Budapešti sa predstaví dovedna 16 mužských a 12 ženských výberov, zlaté medaily z Barcelony 2018 obhajujú Srbi a Holanďanky.

Kádre slovenských tímov pred ME vo vodnom póle:
Muži: Adam Furman, Maroš Tkáč, Tomáš Hoferica, Lukáš Kozmér, Samuel Baran, Samuel Baláž, Marek Tkáč, Adam Mitruk, Matej Čaraj, Tomáš Bielik, Martin Kolárik, Juraj Zaťovič, Andrej Kováčik, Marek Molnár
Ženy: Emöke Kissová, Kristína Horváthová, Daniela Kátlovská, Ivana Majlathová, Janka Kurucová, Natália Pecková, Beáta Kováčiková, Emma Junasová, Katarína Kissová, Miroslava Stankovianska, Monika Sedláková, Tamara Kolářová, Lenka Garančovská - náhradníčka Karin Kačková

Program Slovákov v základných skupinách na ME vo vodnom póle:
MUŽI - A-skupina
utorok 14. januára: Slovensko - Čierna Hora (11.30)
štvrtok 16. januára: Nemecko - Slovensko (10.00)
sobota 18. januára: Slovensko - Chorvátsko (16.00)
ŽENY - A-skupina
nedeľa 12. januára: Slovensko - Rusko (11.30)
pondelok 13. januára: Slovensko - Maďarsko (19.00)
streda 15. januára: Grécko - Slovensko (14.30)
piatok 17. januára: Slovensko - Srbsko (17.30)
nedeľa 19. januára: Slovensko - Chorvátsko (13.00)

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.