www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
12.01.2020 18:05:44 AKTUALIZÁCIA - VODNÉ PÓLO-ME: Slovenky na úvod turnaja vysoko podľahli Ruskám
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené znenie o hlas.

BRATISLAVA 12. januára (SITA) - Slovenská ženská vodnopólová reprezentácia neuspela vo svojom úvodnom vystúpení na majstrovstvách Európy v maďarskej Budapešti. Zverenkyne trénera Milana Henkricha v nedeľu predpoludním v súboji základnej A-skupiny podľahli favorizovanému výberu Ruska vysoko 2:31. Pre slovenské hráčky vo vodnom pól to bol prvý zápas na ME po dlhých 27 rokoch.

Rusky od začiatku duelu neohrozene kráčali za triumfom a Slovenkám dovolili skórovať iba dvakrát - v tretej štvrtine na 1:14 skorigovala Tamara Kolářová a tá istá hráčka tesne pred koncom súboja upravila na priebežných 2:30.

Už v pondelok 13. januára absolvujú Slovenky na turnaji druhý duel, ich súperkami budú od 19.00 h domáce Maďarky. Muži SR do podujatia vstúpia v utorok 14.1.

Majstrovstvá Európy vo vodnom póle - Budapešť (Maď.) - nedeľa:

ŽENY

A-skupina:
Slovensko - Rusko 2:31 (0:9, 0:5, 1:8, 1:9)
Góly SR: Kolářová 2, rozhodovali: Dutilhová-Dumasová (Hol.) a Dervieux (Fr.)

Zostava SR: E. Kissová, Horváthová - Kátlovská, Majlathová, Kurucová, Pecková, Kováčiková, Junasová, K. Kissová, Stankovianska, Sedláková, Kolářová, Garančovská

Hlas:
Milan Henkrich (tréner žien SR): "Je pre nás veľkou cťou, že máme možnosť hrať proti najlepším tímom na svete. Konečný výsledok z duelu proti Ruskám pre nás nie je prekvapením, presne takto sme to očakávali. Počas polčasovej prestávky som dievčatám povedal, aby rešpektovali silu ruského výberu, ale nie až príliš. Mali sme hrať s trochu vyšším sebavedomím, najmä v situáciách jednej proti jednej. Jedným z hlavných dôvodov našej vysokej prehry je, že sme súperky rešpektovali až príliš. Majstrovstvá Európy sú pre nás skvelou šancou vidieť, ako na tom sme na medzinárodnej scéne."

  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.